Wybierz region

Wybierz miasto

  Rybniczanin zyskał miano najlepszego księgowego w województwie śląskim

  Autor: Mariusz Juszczyk

  2008-12-19, Aktualizacja: 2008-12-17 15:45 źródło: Dziennik Zachodni

  Dariusz Szklanny, doradca podatkowy z Rybnika, dotarł do półfinału zmagań dziesiątej edycji konkursu Księgowy Roku i otrzymał tytuł księgowego roku województwa śląskiego.

  Dariusz Szklanny, doradca podatkowy z Rybnika, dotarł do półfinału zmagań dziesiątej edycji konkursu Księgowy Roku i otrzymał tytuł księgowego roku województwa śląskiego.


  Konkurs już po raz dziesiąty zorganizowało Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, branżowy portal INFOR.PL oraz firma Sage Symfonia. Do rywalizacji przystąpiło w sumie kilkadziesiąt tysięcy finansistów z całej Polski.


  Dariusz Szklanny już po raz drugi wystartował w konkursie. W ubiegłym roku również dotarł do półfinału. - Chciałem sprawdzić swoją wiedzę i kwalifikacje. To bardzo ważne, żeby cały czas być na bieżąco. Takie konkursy to idealna okazja do sprawdzenia samego siebie - mówi Szklanny.


  Najpierw musiał rozwiązać test internetowy, a dopiero później został zaproszony do bezpośrednich zmagań wśród najlepszych w Warszawie. Mimo tego czuje lekki niedosyt.

  - Mierzyłem wyżej. Mam nadzieję, że może następnym razem uda mi się dojść do finału, choć tytuł księgowego roku województwa śląskiego też cieszy - wyjaśnia.


  Z finansami związany jest od 1994 r., mimo że ukończył studia na Wydziale Górniczym na Politechnice Śląskiej. - Moi rodzice związani byli z finansami. Dlatego zdecydowałem się na studia z zakresu rachunkowości. To były czasy, kiedy myślano, że górnictwo nie ma przyszłości. To przypieczętowało moją decyzję - dodaje.


  Zdaniem Szklannego, praca doradcy podatkowego to nie tylko monotonia, ale także coś więcej. - Owszem, niektóre dane trzeba mozolnie wypełniać i w tym sensie ta praca może kojarzyć się z monotonią. Natomiast księgowy w dzisiejszych czasach musi wiedzieć niemal wszystko o swojej firmie. Musi być dynamiczny i zaangażowany w swoją pracę - tłumaczy.


  Dariusz, po godzinach pracy odrywa się od biurka, komputera, zakłada sportowe ubranie i godzinami biega. To jego hobby. Oprócz tego, jeździ na nartach i żegluje. - Biegam pięć razy w tygodniu. Potrafię pokonać dystans 20 km bez zadyszki. Ciągła praca przy biurku nie jest wskazana, dlatego czasem trzeba oderwać się od tego. Bez tego można zwariować - śmieje się. Już teraz zapowiada, że za rok też weźmie udział w konkursie.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)