Start Otwock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:6 (po karnych)

Jacek Sroka
Piłkarze Podbeskidzia zrewanżowali się Startowi za ubiegłoroczną porażkę w Pucharze Polski i pokonali wczoraj w Otwocku w I rundzie PP gospodarzy.

Zwycięstwo nad drugoligowcem nie przyszło jednak liderowi I ligi łatwo. "Górale" awans do 1/16 finału pucharowej rywalizacji zapewnili sobie dopiero w rzutach karnych.

Trener Robert Kasperczyk dał w tym meczu pograć zawodnikom, którzy zwykle siedzą na ławce rezerwowych oszczędzając podstawowych graczy na sobotnie ligowe spotkanie z GKS. Szyki bielszczanom pokrzyżowała jednak czerwona kartka, którą już w 20 minucie za taktyczny faul za polem karnym ukarany został bramkarz Paweł Linka. Od tej pory Podbeskidzie grało w osłabieniu, a mimo to po przerwie po strzale po ziemi Mateusza Żyły goście objęli prowadzenie.

Start ani myślał jednak rezygnować. Gospodarze najpierw wyrównali i doprowadzili do dogrywki, a w dodatkowym czasie gry po strzale Ukraińca Ihora Mihałewskyja objęli prowadzenie. Na szczęście już po dwóch minutach po dośrodkowaniu z rogu bramkę na wagę remisu strzelił z woleja Mariusz Mikoda.

Zwycięzcę wyłoniła dopiero seria jedenastek. Bielszczanie nie pomylili się w niej ani razu, natomiast Richard Zajac obronił szósty strzał Jarosława Kęska.

Start Otwock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 po dogrywce (0:0, 1:1) karne 5:6

0:1 Mateusz Żyła (66), 1:1 Maciej Buszko (79), 2:1 Ihor Mihałewskyj (112), 2:2 Mariusz Mikoda (114)