1/8 Pucharu Polski: Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 GKS Bełchatów. Historyczny awans "Górali"!

Ivan
Podbeskidzie pokonało GKS 2:0
Podbeskidzie pokonało GKS 2:0 Łukasz Klimaniec, Dziennik Zachodni
Jeden z dwóch przedstawicieli z naszego regionu - Podbeskidzie Bielsko-Biała, wygrało wczoraj z GKS-em Bełchatów 2:0 i po raz pierwszy w swojej historii awansowało do ćwierćfinału "pucharu tysiąca drużyn"!

Gospodarze zaskoczyli drużynę z Ekstraklasy już w drugiej minucie spotkania. Osiński dośrodkował w pole karne, a Patejuk szczupakiem pokonał Sapelę. Kolejne minuty to następne znakomite okazje dla "Górali", którym wybitnie brakowało zimnej krwi. Gdyby nie to, do przerwy mogłoby być już po zawodach.

Trener Bartoszek już po 13 minutach musiał dokonywać zmiany. Z powodu kontuzji boisko opuścił Marcin Żewłakow.

Na 2:0 podwyższył w 32 minucie Demjan. Asystę w tej sytuacji zaliczył Patejuk. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Gospodarze już tak nie atakowali, z kolei goście nie mieli pomysłu na przełamanie solidnie grającej ekipy Podbeskidzia.

Na tym etapie rywalizacji o awansie do kolejnej fazy decydował jeden mecz. 1/4 finału Pucharu Polski czeka nas dopiero wiosną (mecze 1-2 marca oraz 15 i 16 marca).

Po raz ostatni obie ekipy zmierzyły się ze spobą pięć lat temu, właśnie w ramach rozgrywek o "Puchar tysiąca drużyn". Wówczas Podbeskidzie dwukrotnie wygrało 1:0, w rywalizacji 1/16 finału.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-0 GKS Bełchatów
Sylwester Patejuk 2, Róbert Demjan 32

Podbeskidzie: Richard Zajac - Tomasz Górkiewicz, Bartłomiej Konieczny, Juraj Dancik, Michał Osiński - Piotr Malinowski, Dariusz Łatka, Łukasz Matusiak, Mateusz Żyła (77 Damian Chmiel) - Sylwester Patejuk (90 Adam Cieśliński), Robert Demjan (84 Dariusz Kołodziej).
Bełchatów: Łukasz Sapela - Zlatko Tanevski (76 Grzegorz Fonfara), Marcin Drzymont, Mate Lacić, Wojciech Jarmuż - Kamil Poźniak (40 Marcus Vinicius), Grzegorz Baran, Łukasz Bocian, Dawid Nowak, Maciej Małkowski - Marcin Żewłakow (13 Grzegorz Kuświk).

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Żółte kartki: Malinowski, Matusiak, Zajac, Łatka, Osiński, Kołodziej - Bocian, Lacić, Kuświk.