Bielsko-Biała: Urząd Stanu Cywilnego ma nowe lokum

Nowocześnie, choć może nieco ascetycznie urządzony Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej od kilku dni mieści się przy placu Ratuszowym 5. W nowej siedzibie bielszczanie pierwsze śluby mogli zawrzeć w minioną sobotę. Urzędnicy sfinalizowali związek siedmiu młodych par.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Łukasz Klimaniec)

- Historia zatoczyła koło - mówi Jerzy Bożek, kierownik bielskiego USC. Pierwotnie bowiem USC mieścił się właśnie w budynku głównym ratusza. Później został przeniesiony do budynku przy placu Wolności, a następnie trafił na długie lata do siedziby przy placu Opatrzności Bożej. Gdy nadarzyła się okazja przenosin do większego i bardziej przestronnego miejsca, urzędnicy z niej skorzystali.

Teraz wrócili na plac Ratuszowy 5. - W poprzedniej siedzibie było ciasno, ciemno i brudno. Teraz mamy czysto, przestrzennie i widno - podkreśla Bożek.
USC zajmuje parter i pierwsze piętro. Na parterze w wielkim holu znalazły się sala recepcyjna, w której odbywa się rejestracja zgonów oraz wydawanie odpisów aktu stanu cywilnego. Naprzeciwko tych stanowisk jest wejście do pomieszczenia, gdzie rejestrowane są urodzone dzieci.

Choć nowa siedziba USC imponuje przestrzennymi holami, sala ślubów, jaka znajduje się na piętrze, dla porównania z poprzednim lokum jest nieco mniejsza i niższa. Pomieści około 50 osób (miejsca siedzące). Obok niej znajdują się dwie sale: toastowa oraz jubileuszowa. Nowością jest winda, którą osoby niepełnosprawne mogą wjechać na piętro.

* CZYTAJ KONIECZNIE:

NAJBOGATSI I NAJBIEDNIEJSI POSŁOWIE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - ZOBACZ KONIECZNIE
TOP 14 poszukiwanych przestępców w woj. śląskim ZOBACZ ICH TWARZE
∨ Czytaj dalejKomentarze (3)

avatar
avatar
Ja (gość)

Jest czysto ojjj bardzo czysto bo swierzo otwarte :) a do tego nasze podatki sie nie zmarnowaly ;) marmur chrom ehhh ahhh ohhhhh
PS
Obsluga bez zmian ;)

Wybierz kategorię