W czwartek rozpoczęła się długo oczekiwana budowa stadionu miejskiego w Bielsku-Białej.

W środę plac budowy został oficjalnie przekazany wykonawcy, a już w czwartek 9 sierpnia, pierwsze koparki wjechały na Stadion Miejski w Bielsku-Białej, na którym swoje mecze ligowe rozgrywają piłkarze TS Podbeskidzie i BKS Stal.
W miejscu obecnego obiektu powstanie nowoczesny stadion o pojemności ponad 15 tysięcy miejsc pod zadaszonymi trybunami. Budowa pochłonie ponad 100 mln zł.
Wykonawcą inwestycji jest Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Prace na Stadionie Miejskim będą realizowane etapami. Jak informują przedstawiciele TS Podbeskidzie w pierwszej kolejności roboty koncentrują się na trybunie północnej, gdzie wykonane zostanie zadaszenie, niezbędne elementy konstrukcyjne, a także rozdzielnia elektryczna. Zagospodarowana będzie także przestrzeń wokół stadionu.
Stadion będzie gotowy w 2014 roku. Jednak w nadchodzącej rundzie piłkarskiej ekstraklasy Podbeskidzie będzie mogło rozgrywać na tym obiekcie mecze.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

maro (gość)

na zdjeciu widze ze tylko koparki postawili i chwala sie iz juz robia inwestycje wiem jak to wyglada wtej branzy ktora wygrala po kosztach przetarg powodzenia

100%BB (gość)

Spokojnie, poradzą sobie w tej ekstraklasie.
Tutaj nie dodam czym jest ekstraklasa i jej poziom, bo to od razu będzie miało negatywne przełożenie na nizsze klasy rozgrywkowe!