Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Coraz więcej biomasy, słońca i wiatru w energetyce, czyli o tym, dlaczego warto postawić też na OZE

Redakcja
Ministerstwo Gospodarki ma plany związane ze zmianą polityki energetycznej kraju aż do 2050 roku. I stawia mocno na odnawialne źródła energii.

Realizacja obligatoryjnych zobowiązań wynikających z pakietu energetyczno-klimatycznego wymaga osiągnięcia przez Polskę do końca 2020 roku co najmniej 15 procent udziału energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Większe wykorzystanie energetyki niskoemisyjnej, czyli opartej na OZE, to długi proces, który wymaga dobrej strategii. Dlatego Ministerstwo Gospodarki najpierw konsultuje najnowszy projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii, który będzie podstawą do wprowadzenia zmian w energetyce do 2050 roku.

Projekt przewiduje, że w kolejnych dziesięcioleciach podstawą bezpieczeństwa energetycznego państwa będą, oprócz krajowych zasobów węgla, również inne nośniki energii, w tym OZE. Najważniejszymi rodzajami OZE wykorzystywanymi w Polsce będą: biomasa, biogaz, energia słoneczna i energia wiatrowa. Plan przewiduje stopniowe tworzenie tzw. miksu energetycznego, co nie zmienia wiodącej roli węgla w energetyce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto