Na zmodernizowanym basenie przy ulicy Startowej w dzielnicy Cygański Las odbył się pierwszy odbiór techniczny.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na przekazanie miastu gotowego obiektu Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego ma 14 dni. Później basen trafi w zarząd Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Modernizacja basenu trwała od marca i pochłonęła blisko 24 mln zł. Rozpoczęła się z poślizgiem, bo na przeszkodzie stanęły odwołania przetargowe. Ten rok dla miłośników kąpieliska przy Startowej został więc stracony. Od wiosny z obiektu będzie można jednak korzystać. Dzięki urządzeniom, w które został wyposażony, będzie otwarty od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Poza nieckami z wodą na terenie kąpieliska są bowiem korty tenisowe, boiska do gier zespołowych, amfiteatr, ścianka wspinaczkowa, place zabaw dla dzieci, kawiarenka.

Latem na chętnych będą czekały dwie niecki ze stali nierdzewnej, z liniami wyznaczającymi tory na dnie (sportowa ma długość 50 metrów). Powierzchnia lustra wody basenu rekreacyjnego i brodzika wynosi 2600 metrów kw. Woda będzie uzdatniana, zamontowane zostały też urządzenia do masażu.

Zobacz zdjęcia z otwarcia basenu w Cygańskim Lesie

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!