Dziś związkowcy z kopalni Silesia z Czechowic-Dziedzic przedstawić mają w Katowicach zarządowi Kompanii Węglowej biznesplan, określający przyszłość przedsiębiorstwa.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dziś związkowcy z kopalni Silesia z Czechowic-Dziedzic przedstawić mają w Katowicach zarządowi Kompanii Węglowej biznesplan, określający przyszłość przedsiębiorstwa. Od minionego czwartku rozsyłają go do potencjalnych inwestorów. Związkowcy, którzy walczą o uchronienie zakładu przed likwidacją, wynajęli firmę konsultingową, która przygotowała dokument.

Związkowcy nie chcą zdradzić, ile zapłacili za przygotowanie analizy finansowej. Wiadomo jedynie, że pieniądze pochodziły z kasy związku. Eksperci orzekli,że kopalnia może przetrwać najbliższe 30-40 lat, pod warunkiem, że zainwestuje się w nią ok. 215 mln zł.

Przypomnijmy, na początku lipca, podczas spotkania związkowców z wiceminister gospodarki Joanną Strzelec-Łobodzińską oraz prezesem zarządu Kompanii Węglowej Mirosławem Kugielem, ustalono, że pracownicy Silesii utworzą spółkę.

Teraz związkowcy szukają zewnętrznego źródła finansowania kopalni. Jak zapewniają, zainteresowanych jest sześć podmiotów.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!