(© Polskapresse)

Przyczyn wypadania włosów może być kilka. Choroby, stres, a nawet niedobory żywieniowe, to problemy, nad którymi powinniśmy się pochylić, aby nie dopuścić do nadmiernej utraty włosów.

Osoby, w których diecie brakuje odpowiedniej ilości witaminy D, oraz te, które mają nadmiar witaminy A, mogą zaobserwować u siebie wypadanie większej ilości włosów. Anemia to również częsta przyczyna wzmożonego wypadania włosów. Jeśli nasz jadłospis nie jest wyposażony w tyle białka, ile potrzebujemy, może to spowodować utratę ozdoby, jaką bywa nasza bujna fryzura. Gdy organizm nie dostaje odpowiedniej ilości białka, mieszki włosowe przechodzą w stan odpoczynku i nie spełniają swojej funkcji. Nadmierny stres, niedawno przebyta poważna operacja czy ciąża to przyczyny łysienia telogenowego.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Porady

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!