Policjanci zabezpieczają rejon ulicy Spółdzielczej w Międzyrzeczu Górnym, gdzie dzisiaj około godz 14.00 odnaleziono dwa pociski moździerzowe z czasów II wojny światowej. Ewakuowano blisko 50 osób.

- Pociski zostały odnalezione w czasie prac ziemnych przy budowie kanalizacji. Prace natychmiast przerwano. Niewykluczone, że niewybuchów może być więcej. Policjanci ewakuowali blisko 50 osób z 12 mieszkań w domu wielorodzinnym oraz budynku prywatnego -poinformowała Elwira Jurasz, rzecznik prasowy bielskiej policji.

O odnalezieniu pocisków poinformowano już saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy zajmą się ich zabezpieczeniem. Do czasu ich przyjazdu miejsce zdarzenia zabezpieczają policjanci, którzy dbają jednocześnie o bezpieczeństwo osób ewakuowanych.

********

Około 18.00 na miejsce dotarli saperzy z Gliwic, którzy zabezpieczyli dwa pociski moździerzowe. Innych niewybuchów w tym miejscu już nie odnaleziono. Mieszkańcy mogli spokojnie wrócić do swoich domów. Wszystkim mieszkańcom ul. Spółdzielczej dziękujemy za sprawną akcję ewakuacyjną i stosowanie się do poleceń policjantów.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dexter

Niezłe jajo. Przecież tam naprawdę były walki. Dobrze, że to coś, cokolwiek to jest, nie rąbnęło. Swoją drogą, u mnie kopią pod parking i też ciekawość mnie zżera, czy czego nie odnajdą.