Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kontrowersyjna powieść francuskiego pisarza Michela Houellebecqa, która wywołała gorącą dyskusję o kondycji zachodniej cywilizacji i fenomenie politycznego islamu była tematem pierwszego spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej.

Tematem pierwszego spotkania była „Uległość” Michela Houellebecqa. W dyskusji wokół książki Michela Houellebecqa uczestniczyła młodzież, nauczyciele i przedstawiciele środowiska akademickiego. Wprowadzenie wygłosił filozof Jarosław Hess, który wyróżnił w powieści szereg warstw znaczeniowych, pozwalających na jej wielowymiarową interpretację.

– Czytając książkę warto zwrócić uwagę na obecną w niej ironię, która łagodzi pesymistyczną wymowę dzieła – stwierdził prof. ATH dr hab. Marek Bernacki.

Ponieważ „Uległość” stawia bardzo aktualne pytania o kondycję zachodniej cywilizacji i wpływy politycznego islamu, dyskusja nie mogła pominąć także tych kwestii. Spotkanie dowiodło, że sprawy te wciąż poruszają wyobraźnię budząc zainteresowanie i emocje.

Dyskusyjny Klub Książki w Bielsku-Białej przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej planuje organizować spotkania co kilka tygodni. Za każdym razem ich tematem będzie inna książka. Założeniem organizatorów jest, żeby dyskusja o książkach sprzyjała szerszej refleksji i wymianie zdań o aktualnych i ważnych sprawach współczesnego świata. Informacje o tematyce i terminach kolejnych spotkań można będzie znaleźć na stronie internetowej placówki: www.pbw.bielsko.pl

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!