Dobiegła końca druga wakacyjna akcja Ewangelizacja w Beskidach 2014 organizowana przez Franciszkański Dom Formacyjno-Edukacyjny w Rychwałdzie. Ostatnim z ośmiu beskidzkich szczytów, które uczestnicy zdobywali, była Magurka.

Ewangelizacja w Beskidach 2014. 800 ludzi na Magurce Wilkowickiej [ZDJĘCIA]

Piechurom w tym roku w wędrówce towarzyszyły kolejne fragmenty modlitwy „Ojcze Nasz”, na ostatnim spotkaniu było to „Zbaw nas od złego”. Akcja cieszyła się dużą popularnością – Średnio uczestników było 500, ale na Magurce pobiliśmy rekord, zjawiło się aż 800 osób – mówi Joanna Mazurek koordynatorka akcji. - Były to rodziny z dziećmi, młodzież, ale też osoby starsze – dodaje. O. Piotr Odój prowadzący liturgię, apelował do ojców rodzin, by pamiętali o autorytecie, który mają. Przypomniał im też, że powinni dbać o członków swojej rodziny. Msza zakończyła się specjalnym błogosławieństwem, a ojcowie rodzin otrzymali flakoniki z olejem do błogosławienia swoich bliskich.

Organizatorzy zapewniają, że akcja będzie odbywała się co roku. Chcą, aby stała się tradycją. Koordynatorem Ewangelizacji w Beskidach 2014 jest kustosz rychwałdzkiego sanktuarium franciszkanów o. Bogdan Kocańda, a świeckimi koordynatorami są Joanna i Seweryn Mazurek z Franceso Team. Całą akcję patronatem objął Bp Roman Pindel ordynariusz diecezji bielsko- żywieckiej.

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!