Specjalne urządzenia rejestrujące kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie na czerwonym świetle zostały właśnie zamontowane w Bielsku-Białej na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej, 3 Maja i Warszawskiej, w rejonie dworca PKP.

W Bielsku-Białej zostały zamontowane urządzenia robiące zdjęcia kierowcom przejeżdżającym skrzyżowanie na czerwonym świetle. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej otrzymał w tej sprawie zgodę Głównego i Inspektora Transportu Drogowego. Jak tłumaczą przedstawiciele MZD to skrzyżowanie, w którym często dochodzi do łamania przepisów związanych z przejazdem na czerwonym świetle.

Bielscy policjanci potwierdzają - akcje z wykorzystaniem busa wyposażonego w zestawy kamer zwykle skutkowały mandatami wystawionymi kierowcom za właśnie takie wykroczenia.

Testowaniem urządzenia w Bielsku-Białej zajmie się straż miejska, w której w tym celu powołano specjalny referat. Testy potrwają 2-3 miesiące. Ale uwaga! Choć to tylko testy, jeśli strażnicy dostrzegą wykroczenie, mandaty będą wlepiane naprawdę. Karani będą tylko kierowcy wjeżdżający na czerwonym świetle, choć w myśl przepisów już przejazd na żółtym jest wykroczeniem, o ile nie wymusza na kierowcy gwałtownego hamowania. Urządzenie będzie też automatycznie wyłączane, jeśli utworzy się korek i kierowca wjedzie na skrzyżowanie na zielonym, ale opuści je na czerwonym świetle.

W rejonie skrzyżowania już wcześniej zamontowano pętlę indukcyjną i wylano fundamenty pod montaż masztów, na którym znajdzie się urządzenie robiące zdjęcia. Teraz postawiono na nich specjalne, żółte maszty.

Dodajmy, że za przejazd na czerwonym świetle grozi mandat w wysokości od 300 do 500 zł.

Komentarze (46)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kierowcabombowca (gość)

Super rzecz. Maszynka do produkcji kasy dla panstwa. Na wlasnej skorze doswiadczylem genialnosci tego sprzetu. Bylo slisko i zatrzymalem sie 1 metr za linia. I prosze - cyk i 300 w d... Naprawde super.

Dariusz M. (gość)

Każda sygnalizacja powinna mieć dodatkowo sekundnik czasowy kiedy zmieni sie na czerwony a kiedy na zielony ,widziałem takie cuda w Opolu a i też w kilku miastach europejskich . Wiadomo wtedy czy przejadę czy będę chamował . Ps. Dariusz M.

stanek (gość)

najlepiej zarabiajacy fotograf psia mać... dobrze, że z yanosikiem przynajmniej wiem gdzie są

stary bielszczanin (gość) (Damian)

kolego przecież tam jest coś co powinno każdego kierowce ,który zna przepisy o ruchu drogowym zabezpieczyć przed tym urządzeniem,a mianowicie jest to SYGNALIZACJA ŚWIETLNA .Jak będziesz korzystał z tej zasady nigdy to urządzenie nie zadziała

stary bielszczanin (gość) (seba)

ej kolego napisz jeszcze ,aby przesunęli budynek dworca bo pamiętam że bywali tacy którzy "parkowali" w poczekalni dworcowej

wers (gość)

powinni jeszcze postawić na Żywieckiej z PCK . Tam to jest wolna amerykanka, do tego pędzą ponad 100km/h

szpak (gość)

Przeciez osły wyraźnie pisze,ze to nie fotoradar predkosci!!! To jest maszynka na gimbusow cwaniakow,co jezdza na czerwonym swietle! To jest super pomysl,a malo to jest wypadkow z tego powodu! Juz pare razy mi sie udalo,bo baran jechal na czerwonym! Brawo!

kobieta1968 (gość) (Alex)

Spotkałam taką jeżdżąc po Wrocławiu- naprawdę super sprawa. Nie ma szans wjechać na skrzyżowanie na żóltym - jak się oczywiście ma wyobraźnię i odróżnia cyferki :) Jesto to bardzo pomocne,

bielski gosc (gość)

widac ze jestes wlasnie przyjezdnym... bo nie umiesz odmieniać nazwy Bielsko-Biała :D dla takich gości jak TY stoi fotoradar bo jeździcie jak wariaty przez Bielsko...

miszczu (gość)

to jeszcze zrobcie cos ze skrzyzowaniem warszawskiej z kwiatkowskiego... bo tylko czekam az tam z prawoskretu kogos przewalcuje

Andrzej (gość)

Najwyższy czas. Codziennie wyjeżdżam z Piastowskiej na 3 Maja i przynajmniej raz na tydzień hamuję przed idiotami co, cisną jeszcze mimo, że ja dawno mam zielone... Mój sąsiad z Mieszka I miał tam dzwona właśnie z tego powodu. Popieram!