Fotoradary w Bielsku-Białej już zamontowane

Specjalne urządzenia rejestrujące kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie na czerwonym świetle zostały właśnie zamontowane w Bielsku-Białej na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej, 3 Maja i Warszawskiej, w rejonie dworca PKP.

1/6
KLM
W
∨ Czytaj dalej

Bielsku-Białej zostały zamontowane urządzenia robiące zdjęcia kierowcom przejeżdżającym skrzyżowanie na czerwonym świetle.
Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej otrzymał w tej sprawie zgodę Głównego i Inspektora Transportu Drogowego. Jak tłumaczą przedstawiciele MZD to skrzyżowanie, w którym często dochodzi do łamania przepisów związanych z przejazdem na czerwonym świetle.

Bielscy policjanci potwierdzają - akcje z wykorzystaniem busa wyposażonego w zestawy kamer zwykle skutkowały mandatami wystawionymi kierowcom za właśnie takie wykroczenia.

Testowaniem urządzenia w Bielsku-Białej zajmie się straż miejska, w której w tym celu powołano specjalny referat. Testy potrwają 2-3 miesiące. Ale uwaga! Choć to tylko testy, jeśli strażnicy dostrzegą wykroczenie, mandaty będą wlepiane naprawdę. Karani będą tylko kierowcy wjeżdżający na czerwonym świetle, choć w myśl przepisów już przejazd na żółtym jest wykroczeniem, o ile nie wymusza na kierowcy gwałtownego hamowania. Urządzenie będzie też automatycznie wyłączane, jeśli utworzy się korek i kierowca wjedzie na skrzyżowanie na zielonym, ale opuści je na czerwonym świetle.

W rejonie skrzyżowania już wcześniej zamontowano pętlę indukcyjną i wylano fundamenty pod montaż masztów, na którym znajdzie się urządzenie robiące zdjęcia. Teraz postawiono na nich specjalne, żółte maszty.

Dodajmy, że za przejazd na czerwonym świetle grozi mandat w wysokości od 300 do 500 zł.

Komentarze (44)

avatar
avatar
Dariusz M. (gość)

Każda sygnalizacja powinna mieć dodatkowo sekundnik czasowy kiedy zmieni sie na czerwony a kiedy na zielony ,widziałem takie cuda w Opolu a i też w kilku miastach europejskich . Wiadomo wtedy czy przejadę czy będę chamował . Ps. Dariusz M.

avatar
stanek (gość)

najlepiej zarabiajacy fotograf psia mać... dobrze, że z yanosikiem przynajmniej wiem gdzie są

avatar
stary bielszczanin (gość) Damian

kolego przecież tam jest coś co powinno każdego kierowce ,który zna przepisy o ruchu drogowym zabezpieczyć przed tym urządzeniem,a mianowicie jest to SYGNALIZACJA ŚWIETLNA .Jak będziesz korzystał z tej zasady nigdy to urządzenie nie zadziała

avatar
stary bielszczanin (gość) seba

ej kolego napisz jeszcze ,aby przesunęli budynek dworca bo pamiętam że bywali tacy którzy "parkowali" w poczekalni dworcowej

avatar
wers (gość)

powinni jeszcze postawić na Żywieckiej z PCK . Tam to jest wolna amerykanka, do tego pędzą ponad 100km/h

avatar
szpak (gość)

Przeciez osły wyraźnie pisze,ze to nie fotoradar predkosci!!! To jest maszynka na gimbusow cwaniakow,co jezdza na czerwonym swietle! To jest super pomysl,a malo to jest wypadkow z tego powodu! Juz pare razy mi sie udalo,bo baran jechal na czerwonym! Brawo!

avatar
kobieta1968 (gość) Alex

Spotkałam taką jeżdżąc po Wrocławiu- naprawdę super sprawa. Nie ma szans wjechać na skrzyżowanie na żóltym - jak się oczywiście ma wyobraźnię i odróżnia cyferki :) Jesto to bardzo pomocne,

avatar
bielski gosc (gość)

widac ze jestes wlasnie przyjezdnym... bo nie umiesz odmieniać nazwy Bielsko-Biała :D dla takich gości jak TY stoi fotoradar bo jeździcie jak wariaty przez Bielsko...

avatar
miszczu (gość)

to jeszcze zrobcie cos ze skrzyzowaniem warszawskiej z kwiatkowskiego... bo tylko czekam az tam z prawoskretu kogos przewalcuje

avatar
Andrzej (gość)

Najwyższy czas. Codziennie wyjeżdżam z Piastowskiej na 3 Maja i przynajmniej raz na tydzień hamuję przed idiotami co, cisną jeszcze mimo, że ja dawno mam zielone... Mój sąsiad z Mieszka I miał tam dzwona właśnie z tego powodu. Popieram!

avatar
sss (gość)

teraz to straz miejska nawet bedzie dawac na zielonym mandaty beda chcieli sie nachapac jak najwiecej te darmozjady piepszone

Wybierz kategorię