Kanalizacja w Czańcu. Prace postępują

Kanalizacja w Czańcu. Gmina Porąbka w sołectwie Czaniec realizuje jedną z największych i najważniejszych dla społeczności lokalnej inwestycji. Chodzi o budowę kanalizacji.

W ramach inwestycji, która składa się z dwóch zadań, powstaje sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej o łącznej długości ok. 12,08 km z sześcioma pompowniami sieciowymi, z czego dofinansowane będą wszystkie pompownie i około 9,14 km kanalizacji.

Pierwsze zadanie dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Kościelnej, Kwiatowej i Dworskiej wraz z ulicami bocznymi oraz pompowniami P3, P4, Pp1 i Pp2

Natomiast drugie zadanie dotyczy budowy kanalizacji w rejonie ulic Królewskiej, Koralowej, Kryształowej oraz pompownią P1 i P2.

Wartość projektu pn. „Poprawa gospodarki wodno - ściekowej na terenie Gminy Porąbka ” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, zgodnie z umową o dofinansowanie opiewa na kwotę 9,4 mln zł. W tym wartość dofinansowania ze środków unijnych wynosi 6,2 mln zł.

Stworzenie efektywnego i skutecznego systemu zbierania i oczyszczania ścieków komunalnych przyczyni się do poprawy jakości wody pitnej całej Aglomeracji Kęty w skład której wchodzi gmina Porąbka. Dzięki kanalizacji komfort życia mieszkańców gminy Porąbka i stan środowiska naturalnego ulegnie zdecydowanej poprawie. Władze gminy dołożą wszelkich starań aby docelowo została skanalizowana cała gmina - podkreślają urzędnicy.

W trakcie realizacji inwestycji w sołectwie Czaniec mieszkańcy naszej Gminy oraz przebywający w niej goście borykają się z różnego rodzaju utrudnieniami, za co serdecznie przepraszamy, dziękując za cierpliwość i wyrozumiałość. Wójt Gminy Porąbka Czesław Bułka dziękuje mieszkańcom sołectwa Czaniec za wzorową dotychczasową współpracę przy realizacji tego zadania, jednocześnie apeluje po oddaniu do użytku kanalizacji o włączania się do niej, co umożliwi osiągnięcie wcześniej zaplanowanego efektu ekologicznego.

Zakończenie inwestycji zgodnie z harmonogramem planuje się na październik 2015 roku.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane