Starsza kobieta, wsiadając do autobusu, zapomniała zabrać z ławki na przystanku swoją torebkę, a wraz z nią portfel z gotówką i dokumentami. Na ten moment czyhał złodziej, który ukradł pozostawione rzeczy. Monitoring pomógł złapać złodzieja.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do zdarzenia doszło przed południem w Porąbce na przystanku autobusowym przy ul. Rynek. Kiedy tylko kobieta wsiadła do autobusu, złodziej natychmiast przywłaszczył pozostawioną przez nią torebkę. Ze zrabowanymi łupami od razu pobiegł do pobliskiego sklepu, gdzie za skradzioną gotówkę zakupił alkohol.

Już w czasie podróży autobusem, kobieta zorientowała się, że zginęła jej torebka, o czym powiadomiła policjantów. Mundurowi przejrzeli zapis monitoringu, który swoim zasięgiem obejmował przystanek, na którym pokrzywdzona oczekiwała na autobus i szybko ustalili rabusia. Monitoring pomógł złapać złodzieja - chwilę później policjanci zatrzymali dobrze im znanego 59-letniego mieszkańca Porąbki, podejrzanego o tę kradzież. Odnaleźli przy nim skradzioną torebkę wraz z kompletem dokumentów i częścią gotówki.

Część pieniędzy złodziej zdążył już wydać na alkohol. Zatrzymany usłyszał zarzuty przywłaszczenia cudzego mienia, za co grozi mu teraz do 3 lat za kratami.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!