(© JAK)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

30-letni Radosław W. podczas przesłuchania przez prokuratora przyznał się do zabicia w piątek wieczór w podbielskiej wsi Godziszka swoich rodziców - 58-letniej Danuty W. i 59-letniego Tadeusza W.

Prokurator przesłuchał w charakterze podejrzanego 30-letniego mężczyznę. Podejrzany przyznał się do zabicia rodziców, ale odmówił składania wyjaśnień. Został tymczasowo aresztowany - poinformowała dzisiaj prokurator Małgorzata Borkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Śledztwo w sprawie tragedii w Godziszce prowadzi bielska Prokuratura Rejonowa Południe. Prokuratorzy postawili 30-latkowi zarzuty podwójnego zabójstwa. Niebawem mężczyzna zostanie skierowany na badania psychiatryczne.

- Zawsze w tego typu sprawach sprawca jest kierowany na badania psychiatryczne i od ich wyniku będzie zależał dalszy tok postępowania - dodała prokurator Borkowska.

Jutro z kolei zostanie przeprowadzona sekcja zwłok 58-latki i 59-latka.

Przypomnijmy, że do tego tragicznego zdarzenia doszło w miniony piątek w Godziszce, gdzie w jednym z domów odnaleziono zwłoki 58-letniej kobiety i jej o rok starszego męża.

Około 22.00 siostra zatrzymanego zadzwoniła na telefon alarmowy informując, że jej brat wszczął awanturę, w czasie której zadał rodzicom śmiertelne ciosy siekierą. Zgłaszająca wspólnie z dwójką swoich dzieci zdołała uciec z mieszkania. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów.

Mężczyzna w dalszym ciągu przebywał na terenie posesji, groził policjantom. W pewnym momencie usiłował się okaleczyć, odcinając siekierą lewą dłoń. Szybka i skuteczna interwencja mundurowych doprowadziła do obezwładnienia i zatrzymania sprawcy, który został przewieziony do szpitala, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty.

Bielski sąd, na wniosek policji i prokuratury podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za zabójstwo sprawcy może grozić kara dożywotniego więzienia.

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dedo (gość)

pieniądze zawsze dzielą i są przyczyną dramatów, szybciej pomyślała ręka niż głowa.
Duszpasterswo w Godziszce ma wiele do zrobienia bo jak widać nie słuchają się owieczki pasterza, może trzeba go wymienić bo kiepski jest??

Markus (gość) (Dexter)

Kondolencje dla Rodziny którą dotknęła ta tragedia
To ciężkie zadanie w dzisiejszym świecie i Polsce aby takim sytuacjom zapobiegać.Dwa lata wybierałem się do duszpasterza Godziszki w pewnej sprawie ?!?!?!.Nie poszedłem.
A duchowni za pieniądze wygłaszają peany i przez to szkodzą poszczególnym rodzinom,ludziom,zniekształcają rzeczywistość
A sprawca tragedii przez ten niedługi czas nie był sobą?
I uważam że on też jest ofiarą.
"Wieczne Odpoczywanie Racz Im Dać PANIE a Światłośc Wiekuista Niechaj IM Swieci
T

JA gość (gość)

Tragedia i ogromny dramat.
Kondolencje dla córek, które potrzebują teraz ogromnego wsparcia i pomocy żeby odnaleźć się po takim szoku. Nie oceniajcie! To porządna rodzina i normalni ludzie!
Ja sama jestem w totalnym szoku od kilku dni i nie mogę w to uwierzyć co się wydarzyło w tej szanowanej i życzliwej rodzinie.

Markus (gość) (Mija)

Nie mieści ci się bo jesteś za .......
Mi się też nie mieści,ale myślę że w tym momencie nie był sobą
Może opętanie? coraz częściej powtarzające się w dzisijszych czasach i nie tylko

Dexter

Straszne...po prostu straszne. Nie wiem co to się dzieje, że coraz więcej rodzin zamiast względnego spokoju i szczęścia, to właśnie w okresie tych najbardziej rodzinnych świąt Bożego Narodzenia dotykają największe tragedie takie jak ta, która miała miejsce w Godziszce. Tej tragedii już niestety nie cofniemy. Trzeba się zastanowić natomiast poważnie nad tym, co zrobić aby w przyszłości, być może nawet długofalowo zadziałać aby następnych tego typu wielkich tragedii uniknąć. To zadanie dla wszystkich, począwszy od psychologów, poprzez innych rodziców, może właśnie policję i wymiar sprawiedliwości a skończywszy nawet na organizacjach kościelnych, a szczególnie to już duszpasterstwach rodzin i innych księżach.

gość (gość)

Godziszka...... a co jeszcze złego się tam dzieje??? Może ktoś zna tą miejscowość. To jakaś makabra..........

........... (gość)

tyle chciało by się powiedzieć, brak mi słów, myślę sobie o jego siostrze, jak się musi teraz czuć? ciarki mnie przechodzą,

Grześ (gość)

Godziszka a.. ta Godziszka gdzie kobitka 25 lat temu męża nożem pod Ziobro poczęstowała i po 15 latach za dobre sprawowanko wróciła, no to wiemy co nieco o tej miejscowości na Podbeskidziu

Marek (gość)

To już trzecia taka tragedia w okolicy Bielska w przeciągu roku,dlaczego?Co powoduje że ludzie podnoszą ręke na najbliższe osoby?

Mija (gość)

Co się do cholery dzieje z tymi ludźmi??? Co może spowodować taką agresję u człowieka???Czy jedynym wyjściem z awantury była śmierć??? W mojej głowie to sie nie mieści.....