Powódź w Czechowicach-Dziedzicach już za nami. W mieście trwa wypompowywanie wody z zalanych piwnic, dworca kolejowego...

Powódź w Czechowicach-Dziedzicach

Stacja kolejowa Czechowice – Dziedzice jest już przejezdna – poinformował we wtorek Mirosław Siemieniec z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. W poniedziałek wieczorem po ulewie woda zalała torowisko, powodując poważne utrudnienia.

Czechowice-Dziedzice leżą na uczęszczanej trasie kolejowej Katowice – Bielsko-Biała, ważnej i dla ruchu regionalnego, i dla pociągów dalekobieżnych.

Siemieniec przypomniał, że przez całą noc trwały prace ekip technicznych Polskich Linii Kolejowych, wypompowywana była woda i czyszczone urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Dla pociągów porannych wykorzystano jeszcze zastępczą komunikację autobusową. Pociągi dalekobieżne kierowano objazdem przez Skoczów. O godzinie 9.00 włączone zostało zasilanie stacji i przywracane są normalne połączenia w kierunku: Tychy, Bielsko Biała, Oświęcim.

Rzecznik Kolei Śląskich Maciej Zaremba podał, że pociągi tej spółki rozpoczęły już normalne kursowanie, ale podróżni muszą się liczyć z opóźnieniami rzędu 20 minut w związku z koniecznością uporządkowania ruchu kolejowego.

IMGW ostrzega - czekają nas kolejne intensywne opady.

Przewiduje się opady deszczu o natężeniu umiarkowanym (głównie w południowej połowie województwa sląskiego), połączone z opadami burzowymi. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 40 mm, miejscami 50 mm do 70 mm.

Powódź w Czechowicach-Dziedzicach 2013 [ZDJĘCIA]

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Komentarze (1)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 21

Dexter

Ciekawe...ktoś coś musiał zdrowo schrzanić w systemie ochrony przeciwpowodziowej, bo nawet w najgorsze ostatnie powodzie w 1997 i 2001 roku nie było aż tak dużo problemów na tak wielką skalę w naszych okolicach. Chyba za bardzo chwalimy obecne władze samorządowe