Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wynosi średnio 12 %, w woj. śląskim - 10,2%. Najniższe w kraju jest w Poznaniu - 3,6 %! Zobacz w którym z powiatów woj. śląskiego stopa bezrobocia jest najmniejsza.


Z regionu

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kp (gość)

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/polski-kierowca/news-co-zrobiliscie-dla-bezpieczenstwa-dzieci-na-drogach,nId,1491957#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=10219&iwa_block=worthSee

żyję z przyzwyczajenia (gość) (Anna)

Ciekawe, skąd masz taką opinię i gdzie tak dużo pracy? Mam wyższe wykształcenie, ale przy 50+ nawet nikt na moje oferty nie reaguje. Staż, płatny z PUP to była niezła harówka za 900zł miesięcznie przez pół roku z niedzielami do 20., a potem niedotrzymanie umowy przez miejską placówkę kultury. Po roku dostaną następnych niewolników za darmo, tak się wydaje unijne dotacje. Praca jest dla znajomych, ich dzieci, itp, kwalifikacje nic nie znaczą. W poprzedniej epoce mówiło się: obyś żył dwa lata bez protekcji, teraz jest znacznie gorzej. Samozadowolenie władzy i poniżanie ludzi stało się normą w chorym systemie.

GRAZYNA (gość)

NA SLASK PRZYJECHALI PRZEKLETE GOROLE Z WARSZAWY I CALEJ POLSKI NA SLASK I SOBIE ZADZA JAK BY TO BYLY ICH MIASTA SLAZACY SIEDZA CICHA ,BO GOROLE ,ZE WSI PRZYJECHALI I ONI NAM MOWIA CO MAMY ROBIC ONI NAM ZADZA I SWOJA SWINSKA MORDA NAMI MOWIA CO MAMY ROBIC :( NIE MOGE JUZ ICH ZNIESC NAJLEPIEJ ZEBY ICH CHOROBA JAKAS CHWYCILA .

myślący (gość) (Anna)

Problem z bezrobociem polega na tym, że nie ma prawdziwej godnej pracy za godziwe wynagrodzenie, ale większość tumanów tego nie rozumie, Praca musi pokrywać koszty jej świadczenia oraz dawać przynajmniej minimalną podstawę do samodzielnego utrzymania. Praca nie może poniżać człowieka, praca która nie pokrywa kosztów utrzymania, czyni z człowieka poniżonego niewolnika. Problem w tym, że większość zajęć jakie są na rynku, tych warunków nie spełnia, a ludzie aż tacy gupcy nie są, choć są gupi.

Anna (gość) (KALINA)

Problem z bezrobociem polega na tym ze wiekszosci sie nie chce pracowac bo zyja z mopsu , ja bym zmienil zasady czyli pracujesz to dostaniesz pomoc z mopsu , oczywiscie sa tylko nie liczne przypadki ze osoby nie moga podjac zadnej pracy i takim tez trzeba pomoc , sprawa druga to ze na slasku jest ogromny problem z alkoholem , ludzmi ktorzy sa nalogowymi alkoholikami i nie szukaja pomocy z swoim nalogiem , bardzo spora ilsc osob ktora nie chce podjac zatrudnienia z uwagi na lekkie zycie "tu sie ukradnie tu sie cos wypije" i jakos z dnia na dzien leci. Na slasku jest naprawde bardzo duzo pracy , ale praca jest dla osob chetnych i trzezwych.

KALINA (gość)

Świętochłowice>
Największe bezrobocie.
Najtrudniej o pracę.
Największe zadłużenie.
Najwięcej zakupionych orzeszków.
NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY PREZYDENT !!!

tychol (gość)

Gdyby tych "bezrobotnych" zawezwać codziennie na 2 godz. do prac społecznych okazałoby się że bezrobocie spadnie momentalnie o połowę!Nowe chodniki w Tychach zarastają chwastami.....pogonić tych wszystkich chętnych do pracy!

kryzys (gość) (coli)

Święta racja. Niech zerwą kajdany i pójdą w teren a dowiedzą sie od ludzi, ilu jest bez możliwości zarejestrowania w UP a nie tylko żyć przyspawana do stołka i pisać brednie wysłuchane od ( Panie Boże jakżeś mnie stworzył tak mnie mosz ) PSL chłopa ministra pracy, że pożal sie Boże, co dba tylko o swoich rolniczych emerytów i im tylko podnosić kwotowo po 100 PLN miesięcznie bo przecać po 100 PLN miesięcznie wpłacali prze 5 lata składki emerytalne do KRUS

coli (gość)

Taaaa najmniejsza bo najmniej ludzi się rejestruje w UP drugie tyle jest bez statusu bezrobotnego

i po co pracowac za 1400/mies? (gość)

Alez wy jestescie naiwni,po co pracowac?Kasia Tusk isze bloga i kupila za gotowke mieszkanie w Warszawie warte ponad 1 500 000.Wystarczy pisac tak swietne teksxty jak ona i kasa wpada,bo przeciez nei ma mowy o jakchs lewych pieniadzach,dziewczyna na pewno swietna pisarka jest.