PSL w Bielsku-Białej poprze Jacka Krywulta

Kampania wyborcza do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej nabiera rumieńców. Swoich kandydatów wystawił także PSL. Ludowcy wierzą, że zdobycie mandatów leży w ich możliwościach. PSL w Bielsku-Białej nie wystawi swojego kandydata, ale poprze Jacka Krywulta.

Mirosław Szemla, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Województwa Śląskiego, ubiegający się o mandat radnego Sejmiku Śląskiego w okręgu bielskim przypomina, że PSL w Bielsku-Białej działa od pięćdziesięciu lat.

– Kandydatów do Rady Miejskiej wystawiliśmy już cztery lata temu. Wtedy było ich dwudziestu pięciu. Od tego czasu do partii ludowej w Bielsku-Białej napłynęło wielu nowych członków i sympatyków. Dlatego w zbliżających się wyborach będziemy mieli silną reprezentację, która powalczy o mandaty radnych. W polityce, tak na szczeblu ogólnopolskim jak lokalnym, kierujemy się patriotyzmem, w zgodzie z tradycją i zasadami chrześcijańskiej-demokracji – podkreśla Szemla.

Czym się chcą zajmować ludowcy w bielskim ratuszu? Bynajmniej, nie problemami kojarzonymi z rolnictwem czy sytuacją wsi.

– Bielsko-Biała szczyci się mianem „Małego Wiednia” – zauważa Maciej Chrobak, jeden z kandydatów PSL na radnego. – Chciałbym jednak, żeby nasze miasto naśladowało Wiedeń także w tym, co słynie na całym świecie jako wiedeńska polityka komunalna. Przykład Wiednia pokazuje, że kołem zamachowym rozwoju może być inwestowanie w czynszowe budownictwo komunalne, a także w infrastrukturę społeczną: przedszkola i żłobki, szkoły, domy opieki, szpitale, place zabaw dla dzieci, parki i skwery oraz w dostępny i proekologiczny transport publiczny – dodaje Chrobak.

Zwraca uwagę na umacnianie unikalnej tradycji i tożsamości Bielska-Białej jako miasta przyjaznego i otwartego, leżącego od wieków w miejscu przenikania się kultur, wyznań i narodowości, na styku historycznych regionów: Śląska i Małopolski.
- Z tym ostatnim wiąże się konieczność zasypania niemądrych podziałów między bielszczanami a Ślązakami. Uważam, że jako mieszkańcy jednego województwa powinniśmy coraz więcej współpracować, poznawać się i zaprzyjaźniać - uważa Chrobak.

W wyborach prezydenckich PSL nie zamierza wystawiać własnego kandydata. Ludowcy postanowili w nich poprzeć Jacka Krywulta, obecnego włodarza miasta.

PSL w Bielsku-Białej zdradził też swoje "jedynki", czyli kandydatów w wyborach do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z pierwszych miejsc na listach. Są to Adam Kachnic (Okręg 1), Ewelina Wójcik (Okręg 2), Mirosław Kotkowski (Okręg 3), Agata Chorąży-Zarzecka (Okręg 4), Maciej Chrobak (Okręg 5).

  • Dziennik Zachodni
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.