Puchar za mistrzostwo świata Puchar za mistrzostwo świata

(© fivb.org)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mierzący 43 cm i ważący 9 kg puchar jest marzeniem wielu siatkarzy na całym świecie. Jest polerowany ręcznie przez 24 godziny oraz przez 60 godzin w specjalnym pliku 3D do obrabiarek.

Mistrzostwa świata w siatkówce 2014 zaczynają się 30 sierpnia. Na Stadionie Narodowym w Warszawie Polska zagra przed 62-tys. publicznością z Serbią. O jakie trofeum powalczą 24 reprezentacje z czterech kontynentów.

Puchar imituje 12 zawodników, którzy biegają po boisku. Może także odzwierciedlać 12 siatkarzy znajdujących się w kadrze meczowej drużyny. Wszystkie indywidualne części układają się w kształt piłki siatkowej we wnętrzu struktury.

W celu podkreślenia poprzednich zdobywców, na podstawie trofeum znajdują się nazwy poprzednich zdobywców mistrzostwa świata. Projektantem pucharu jest Niemiec Marco Heera, natomiast wykonała go szwajcarska firma jubilerska Eichenberger LTD. W sobotę, 23 sierpnia skradziono puchar w Brazylii podczas Trophy Tour, lecz Janusz Uznański, rzecznik PZPS podkreślał, iż nie wpłynie to na mistrzostwa. - Szwajcarska firma wykona nowy puchar. Na pewno zwycięzcy zostaną nagrodzeni - mówił.
Siatkówka

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

x (gość)

█ Misto Katowice zaprasza na Transmisje z Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej █ -> streamy.pl/ogladaj/mistrzostwa-swiata-w-pilce-siatkowej-mezczyzn-2014-2