Janusz Korwin Mikke poparł autonomię Śląska. Co na to RAŚ? Czy realny jest scenariusz, że Ruch Autonomii Śląska i Kongres Nowej Prawicy utworzą kolaicję? O zdanie zapytaliśmy Jerzego Gorzelika.

Stowarzyszenie Ruch Autonomii Śląska tworzą osoby o poglądach politycznych od prawicy do lewicy. Łączy nas podstawowy cel: autonomia dla Górnego Śląska. Wokół tego celu w ramach naszego stowarzyszenia jednoczą się zarówno osoby bez określonych sympatii partyjnych, jak i wyborcy różnorodnych partii politycznych, w tym i Kongresu Nowej Prawicy - taki komentarz pojawił się na stronie internetowej Ruchu Autonomii Śląska.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Rybniku Korwin-Mikke opowiedział się za autonomią, ale nie tylko na Śląsku. - Nie tylko na Śląsku, ale i także w pozostałych regionach Polski, z Wielkopolską na czele - wyjaśnił polityk.

- Po wypowiedziach Janusza Korwin-Mikkego w Rybniku pojawiły się komentarze, które przesądzają sprawę przyszłych koalicji. Tymczasem rozmowy o koalicjach sa przedwczesne. Cieszy to, że Kongres Nowej Prawicy zaczyna być widoczym graczem w polityce regionalnej, cieszy też, że partia prawicowa popiera ideę autonomii. Jedna rzecz to są koalicje, a druga to współpraca wokół pewnych projektów - komentuje w rozmowie z DZ Jerzy Gorzelik.

Czy możliwa jest więc koalicja z KNP, RAŚ i Twojego Ruchu?

Czytaj więcej na ten temat na dziennikzachodni.pl

Z regionu

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wsaqzxcdf (gość)

Mnie ciekawi czy ludzie rozumieją w ogóle o co chodzi Korwinowi z autonomią dla wszystkich regionów Polski ? On chce tylko by władza w Warszawie przestała decydować co się Śląskowi (czy też Kaszubom ) należy i ile pieniędzy ma tam trafić piszę to dlatego bo zaraz pojawią się głosy że "Korwin chce przyłączyć Śląsk do Niemiec" takie inteligentne media niestety bywają szczególnie te pisowskie

Adam Zaręba

Różne, często dziwne koalicje powstają na poziomie miast, czy gmin. Więc jeśli powstała by koalicja RAŚ-Korwin w jakimś śląskim mieście, czy powiecie, to nie widziałbym w tym nic złego. Tym bardziej, że Korwin otwarcie deklaruje poparcie dla autonomii!