SGA Bielsko-Biała świętuje 20-lecie

Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej (SGA) Bielsko-Biała obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. W sobotę i niedzielę klub organizuje X Ogólnopolski Puchar Beskidów w gimnastyce artystycznej.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
W sobotę i niedzielę (12-13 kwietnia) w hali sportowej przy ul. Doliny Miętusiej 5 w Bielsku-Białej gimnastyczki z kilkunastu klubów zaprezentują swoje umiejętności podczas X Ogólnopolskiego Pucharu Beskidów. To wyjątkowe zawody, bo organizujący je klub Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Bielsko-Biała obchodzi w tym roku 20-lecie swojego istnienia.

- Gimnastyka artystyczna jest sportem wymagającym wiele poświęcenia i samozaparcia od zawodniczek, a w początkowej fazie również od rodziców - podkreślają w SGA, Najlepsze dziewczęta przez kilka lat trenowały ciężko, aby teraz prezentować swoje umiejętności.

O tym, jak efektowny, a zarazem wymagający jest ten sport, będzie można przekonać się w najbliższy weekend. Wstęp na zawody jest wolny.

Zawody w sobotę rozpoczną się o 10.00 i potrwają do 19.00, a w niedzielę od 10.00 do 13.00. Co ciekawe, w niedziele o 13.15 zaplanowano pokazy zawodniczek z okazji 20-lecia działalności Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej.

Komentarze (9)

avatar
avatar
tytek (gość)

Polecam filmik nt. SGA http://www.tv.bielsko.biala.pl/gimnastyka_artystyczna_wielka_milosc_6542.html

avatar
mama (gość)

Zapraszam na trening zobaczyć jak trenują dziewczynki i zobaczymy czy ten sport jest jak inne :) 4x w tygodniu po 3h. A syn ma trening piłki nożnej 2-3 x w tyg po 1,5 godz. Moja 9 letnia córcia robi 100 brzuszków 100 pompek, ma kaloryferek na brzuszku i bicepsy na swoich chudych rączkach. Pije wodę i nie je słodyczy i ma super proste plecy. Jest zdyscyplinowana, wesoła, koleżeńska i potrafi przegrywać z godnością. A każda porażka motywuje ją do jeszcze cięższej pracy.

avatar
Dexter

Tak to zabrzmiało, jakby tylko gimnastyka artystyczna wymagała wiele samozaparcia. Przecież wiemy, że tak nie jest. Każdy jeden sport wymaga tego przecież.Ech...uważajcie, zanim coś napiszecie, bo inni mogą się poczuć zwyczajnie obrażeni.

Wybierz kategorię