18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląska Rzecz 2014: Znany laureatów

KAK/mat.pras.
Śląska rzecz - konkurs odbył się po raz dziewiąty
Śląska rzecz - konkurs odbył się po raz dziewiąty Dominik Gajda
W Zamku Cieszyn wręczono nagrody w dziewiątej edycji konkursu „Śląska Rzecz”. Jury wybrało najlepsze produkty, projekty graficzne i usługi, a także przyznało Nagrody Specjalne.

Śląska Rzecz - 9. edycja

Jedna z nagród została w Cieszynie. W kategorii usługa wygrała Spółdzielnia Socjalna Parostatek z Cieszyna, którą stworzyły Paulina Adamska-Malesza, Anna Falkiewicz, Anna Krężelok, Anną Pillar, Urszula Szwed, Justyna Świerczek oraz Alicja Woźnikowska-Woźniak.

- Jest nam miło, że coś tak ludzkiego i niedoskonałego wyróżniono w konkursie, w którym wygrywają często produkty doskonałe. A my codziennie zmagamy się z rzeczywistością - przyznały laureatki, które budują konstrukcje z żywej wierzby, organizują spływy kajakowe Olzą oraz najróżniejsze warsztaty, a także zajmują się projektowaniem graficznym.

Śląska Rzecz - sukces SS Parostatek

Jurorzy docenili Parostatek m.in. za twórcze wykorzystywanie atutów Cieszyna oraz aktywizowanie lokalnej społeczności. Nagroda Specjalna trafiła do Teatru Polskiego z Bielska-Białej za cykl „Spektakle bez barier”, dzięki któremu osoby niewidome i niesłyszące mogą korzystać z teatralnych propozycji repertuarowych. Do Bielska-Białej pojechały jeszcze dwie inne nagrody – obie przyznane w kategorii produkty. Zwycięzcą został śpiwór Radical Custom 1Z wyprodukowany przez Pajak Sport z Bielska-Białej według projektu Wojciecha Kłapci i Wojciecha Pająka. Bardzo ciepły i niewielki po złożeniu śpiwór, można ozdobić grafiką, podkreślającą indywidualność właściciela. Natomiast Nagrodę Specjalną otrzymali: firma Marbet oraz projektant Tomasz Augustyniak za nawiązującą do tradycji polskiego wzornictwa z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych kolekcję sof i foteli Fin.

Zwycięzcami w kategorii grafika użytkowa zostali: projektantka Marta Gawin i Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris z Katowic. Wyróżniono ich za projekt katalogu „Design zakontenerowany” i identyfikację wizualną wystaw, których zadaniem było pokazywanie cech dobrego wzornictwa. Natomiast Nagrodę Specjalną za system komunikacji wizualnej na Jasnej Górze otrzymali Jakub Szufnarowski i Piotr Gawiński z Dandelion.

- Design wszedł do sfery sacrum. Mam nadzieję, że Jasna Góra będzie przodownikiem w tej dziedzinie - mówił o. Mirosław Górkiewicz z Jasnogórskiego Centrum Informacji, które odpowiadało za wdrożenie systemu. Nie tylko nagrodzone w konkursie, ale i zakwalifikowane do wystawy projekty można oglądać w Cieszynie.

- Z naszą nagrodą jest jak z Oscarem. Już sama nominacja jest dużym wyróżnieniem - podkreśliła Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn.

Wystawa pokonkursowa w Zamku potrwa do 27 lipca, potem będzie prezentowana w Muzeum Śląskim w Katowicach (od 31 lipca do 31 sierpnia).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto