Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W osiedlu Złote Łany wolontariusze od lat pomagają starszym i chorym. Teraz będą świętować Dzień Wolontariusza

KLM
Wolontariusze Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany
Wolontariusze Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany Łukasz Klimaniec
Obchody Dnia Wolontariusza na osiedlu Złote Łany w Bielsku-Białej zaplanowano w najbliższą sobotę 6 października. - To pierwsza impreza tego rodzaju na naszym osiedlu. Chcemy, żeby świętowanie Dnia Wolontariusza stało się osiedlową tradycją - mówią pomysłodawcy.

Nie ma w Bielsku-Białej drugiego takiego osiedla, w którym wolontariat byłby tak dobrze praktykowany i promowany. Wolontariusze - młodzież i dorośli - w ramach Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany od lat wspierają starszych, niesamodzielnych mieszkańców osiedla w codziennych drobnych czynnościach, pomagają w cyklicznych zbiórkach żywności, a nawet udzielają korepetycji i wspomagają Fundację w jej działaniach statutowych.

W najbliższą sobotę 6 października Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany we współpracy z VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Hanny Chrzanowskiej organizują obchody Dnia Wolontariusza na osiedlu Złote Łany. Wydarzenie odbędzie się na placu rekreacyjnym Kameleon koło Tesco przy ul. Jutrzenki.

W programie uroczysta część oficjalna, promująca wolontariat, w ramach której Fundacja podziękuje swoim wolontariuszom oraz wspierającym ją instytucjom za zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. W planie jest ciepły poczęstunek dla uczestników oraz atrakcyjna część artystyczna z występem bielskiej Grupy Perkusyjnej „Walimy w kocioł”, pokazy Teatru Ognia i Ruchu ARKONA oraz warsztaty rytmiczno-muzyczne dla wolontariuszy, które poprowadzi grupa perkusyjna.

Na zakończenie imprezy zaplanowano „wielki hałas”, czyli wspólny finał grupy perkusyjnej, teatru ognia i wolontariuszy biorących udział w warsztatach w improwizowanym występie.

- To pierwsza impreza tego rodzaju na naszym osiedlu, chcemy, żeby świętowanie Dnia Wolontariusza stało się odtąd osiedlową tradycją - zaznaczają pomysłodawcy wydarzenia.

Zorganizowanie imprezy jest możliwe dzięki projektowi unijnemu „Zintegrowana Animacja Społeczna w Bielsku-Białej”, w którym uczestniczy Fundacja, wspólnie z Teatrem Grodzkim i liderem projektu, którym jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W przypadku złej pogody impreza zostanie przeniesiona do siedziby Fundacji, przy ul. Jutrzenki 22

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto