Wypożyczalnie rowerowe w Bielsku-Białej "BBbike". Za kilka tygodni bielszczanie skorzystają z 12 bezobsługowych wypożyczalni rowerów. W piątek samorząd Bielska-Białej wyłonił w przetargu firmę, która zajmie się ich budową i prowadzeniem – powiedział rzecznik magistratu Tomasz Ficoń.

Wypożyczalnie rowerowe w Bielsku-Białej "BBbike"

„Zwyciężyła warszawska firma BikeU. Za czteroletnią obsługę wypożyczalni miasto zapłaci jej niespełna 1,5 mln zł. Rowery będą jej własnością” – powiedział. Konkurencyjna oferta firmy z Wrocławia, z usług której korzystają m.in. mieszkańcy Poznania i Warszawy, była droższa o ponad 1,2 mln zł.

Firma, od której bielszczanie będą już wkrótce mogli wypożyczyć rower, jest przedstawicielem francuskiej sieci operującej we własnym kraju oraz w Grecji.

Bielski System Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych „BBbike” będzie się składał z 12 stacji. Na każdej do dyspozycji mieszkańców i turystów będzie dziesięć rowerów. Pierwsze 20 minut jazdy będzie bezpłatne. (PAP)

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!