Anna Koczur

avatarAnna Koczur

Bielsko-Biała

Milion dla Tyszkiewicza - wygrana w konkursie MNiSW!

2012-11-26 15:33:15

Milion złotych trafi do Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza za napisanie najlepszego programu nauczania na kierunku Kosmetologia. Jest to wygrana w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W konkursie nagrodzono 62 kierunki studiów, prowadzone przez 37 uczelni z 17 polskich miast. Bielski Tyszkiewicz znalazł się w ścisłej czołówce – na 5 miejscu wśród wszystkich uczelni – tuż za AGH czy Uniwersytetem Warszawskim.

- Konkurs pokazał, że nasze uczelnie potrafią uczyć nowocześnie i reagują na wyzwania, jakie stawia przed nimi rozwijająca się wiedza oraz rynki pracy – mówi prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Zwycięskie wydziały będą mogły przeznaczyć otrzymany w ramach dotacji podmiotowej 1 mln zł na doskonalenie oferty dydaktycznej, np. sfinansowanie nowoczesnych technik i narzędzi stosowanych podczas wykładów i ćwiczeń, pokrycie kosztów praktyk zawodowych dla studentów czy lepsze przygotowanie wykładowców akademickich.
-Trudno wyrazić mi radość i satysfakcję. Jesteśmy niewielką uczelnią lokalną, która swoim programem zdystansowała duże akademickie uczelnie. Świadczy to o właściwie przyjętej strategii rozwoju. Ranga wydarzenia jest ogromna. Prestiż, promocja i co ważne środki finansowe na dalszy rozwój. Nagroda zwieńczyła nasze wieloletnie działania projakościowe zmierzające do upraktyczniania kierunku. Dała nadzieję i wiarę, że to co robimy ma ogromny sens. Możemy zrobić wspólnie dla studentów program czyniący ich konkurencyjnymi na rynku pracy – mówi Ewa Madoń, Prorektor ds. strategii i rozwoju Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza.

Zgłoszone w konkursie wnioski oceniał powołany przez minister nauki i szkolnictwa wyższego zespół ekspertów pod przewodnictwem prof. Zbigniewa Marciniaka.


Jesteś na profilu Anna Koczur - stronie mieszkańca miasta Bielsko-Biała. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.