Mocny początek Górali: dwa mecze, dwie wygrane.

MAM
Formę piłkarzy Roberta Kasperczyka przetestowały w minionym tygodniu słowackie zespoły, w tym mistrz tego kraju.

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała rozpoczęli serię spotkań sparingowych. Pierwszym rywalem bielszczan był zespół mistrza Słowacji MSK Zylina, który przygotowuje się do rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Roberta Kasperczyka w obu połowach zagrali innym składem, ale nie przeszkodziło im to w wygraniu spotkania 2:1. Bramki dla bielskiej ekipy zdobywali nowi Górale: Fabian Pawela i Kamil Adamek. Zarówno przy pierwszym, jak i przy drugim golu z dobrej strony pokazali się testowani gracze: Damian Szczęsny i Marcin Siedlarz, których przydatność do zespołu sprawdzał Robert Kasperczyk. Honorową bramkę dla mistrza Słowacji zdobył również nowy nabytek MSK Bruno Azevedo.
W środę w Dankowicach piłkarze Podbeskidzia zagrali drugi sparing. Tym razem przeciwnikiem bielszczan był inny słowacki zespół MFK Dolny Kubin. Górale zagrali w tym meczu w mocno eksperymentalnym zestawieniu. W wyjściowym składzie pojawili się obrońcy Mateusz Niechciał i pozyskany przez bielski klub, w miejsce Ondreja Sourka, Michal Piter-Bucko, a w pomocy kibice mogli oglądać testowanych Marcina Siedlarza, Mateusza Szczepaniaka i Tomasza Ostalczyka. Jedynym wysuniętym napastnikiem był Kamil Adamek. Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale też nie o to chodziło. Po pierwszej części gry Podbeskidzie przegrywało ze Słowakami 0:1, a Richarda Zajaca pokonał Sivcević. W 81. minucie czerwoną kartką został ukarany Siedlarz i bielszczanie musieli kończyć mecz w osłabieniu. Nic nie zapowiadało więc piorunującej końcówki bielskich piłkarzy, którzy za sprawą wprowadzonego po przerwie Ivana Ćuricia nie tylko odrobili straty, ale wyszli również na prowadzenie (Chorwat strzelił gole w 83. i 87. minucie).
Podbeskidzie tym samym wygrało swój drugi sparing tego lata.
W poniedziałek w siedzibie Podbeskidzia ruszyła sprzedaż karnetów na sezon 2012/2013. Karnet uprawnia kibica do oglądania spotkań Podbeskidzia zarówno w T-Mobile Ekstraklasie jak i w Młodej Ekstraklasie. W porównaniu z poprzednim sezonem ceny karnetów zostały obniżone. Za karnet na centralne sektory na trybunie krytej zapłacić trzeba 270 zł, natomiast karnet normalny na sektory X, XI, XII i XIII zostały wycenione na 160 zł.