Siatkarki BKS Aluprof zakończyły sezon Plusligi na czwartym miejscu.

MAM
Przed rywalizacją Tauronu z Aluprofem wiele mówiło się o atucie własnej hali. W rundzie zasadniczej oba zespoły grając ze sobą wygrywały przed własną publicznością. Podobnie było w pierwszych dwóch spotkaniach o brązowy medal, kiedy to w Dąbrowie zwyciężały podopieczne Waldemara Kawki. W sobotę siatkarki MKS przełamały bielszczanki i sięgnęły po brązowe medale MP.

Mecz rozpoczął się od świetnej postawy gospodyń, które grały jak natchnione. Dąbrowianki nie potrafiły poradzić sobie z bielskim blokiem przez co próbując go ominąć popełniały sporo błędów. Efektem tego była wygrana BKS Aluprof w pierwszej partii 25:13. Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy. Zespół Mariusza Wiktorowicza prowadził już 8:3, ale dał sobie odebrać przewagę. Na boisku Frauke Dirickx zastąpiła Magdalena Śliwa i zupełnie odmieniła oblicze zespołu.
- Całe szczęście, że znaleźliśmy drugą rozgrywającą. Magda dała drużynie nowe życie, przyspieszyła grę, grała odważniej środkiem, a cały zespół uwierzył, że można w Bielsku-Białej wygrać - chwalił doświadczoną siatkarkę trener Waldemar Kawka.
Dąbrowianki wygrały zaciętą końcówkę drugiej partii (25:23), a w trzeciej skutecznie zrewanżowały się za pogrom w premierowej odsłonie wygrywając w takim samym stosunku, co wcześniej bielszczanki. W czwartym secie znów długi czas prowadziły przyjezdne, ale BKS Aluprof odrobił straty, wygrał seta 25:18 i doprowadził do tiebreaka. W decydującym secie od początku do końca lepsze były dąbrowianki, które szybko zdobyły kilkupunktową przewagę i nie oddały jej do samego końca (15:7). Po meczu zespół Tauronu MKS otrzymały puchar i medale za trzecie miejsce w mistrzostwach Polski. - Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało się wygrać ten ciężki mecz. Faza play-off nie zawsze jest sprawiedliwa, ale tym razem skończyło się tak, jak rozstawieni byliśmy po fazie zasadniczej - uśmiechała się Magdalena Śliwa.
BKS Aluprof po raz pierwszy od czterech lat nie zdobył medalu. - Nie uważam, żeby ten sezon był stracony albo zły. Dobre występy w Pucharze CEV, czwarta pozycja w lidze, a patrząc na to jakie zespoły są przed nami i jak są zbudowane, to myślę, że to miejsce nie jest do końca takie złe - mówił trener BKS Aluprof Mariusz Wiktorowicz.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (25:13, 23:25, 13:25, 25:18, 7:15)
BKS Aluprof: Wojtowicz, Wołosz, Vindevoghel, Kaczorowska, Pelc, Bamber-Laskowska, Miyashiro (libero) oraz Ciaszkiewicz, Frąckowiak, Banecka, Lichtman
MKS: Leys, Dirickx, Nuszel, Zaroślińska, Lis, Plchotova, Strasz (libero) oraz Śliwa, Liniarska, Żebrowska, Skowrońska

W play off 3:0 dla MKS. Dąbrowianki zdobyły brązowe medale PlusLigi Kobiet