Wiktoria Żesławska
Aluron CMC Warta Zawiercie wygrywa 3:0 z BBTS Bielsko-Biała i awansuje do półfinału Tauron Pucharu Polski. Aluron CMC Warta Zawiercie
16 lutego w ramach ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski zmierzyły się drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie z zespołem I ligi BBTS Bielsko-Biała. Mecz odbył się w hali w Bielsku. Drużyna z Bielska grała dobrze, choć sporo błędów po ich stronie nie pozwoliło im, by wyrwać choć jednego seta PlusLigowej drużynie. Aluron CMC Warta Zawiercie zwyciężył z Bielskiem 3:0, gwarantując sobie awans do półfinału rozgrywek Tauron Pucharu Polski. Już w przyszłym tygodniu zmierzą się z Jastrzębskim Węglem.

Dobre noty w końcu dla Zawiercia

Zawiercie spotkanie z 1-ligowym BBTS Bielsko-Biała rozpoczęło od przewagi, którą finalnie udało się utrzymać do końca tej części. W grze pojawiło się to, czego brakowało w Aluronie w ostatnim spotkaniu z Radomiem - skuteczny atak i dobra gra Maxa Cavanny. Po stronie Bielska dobrze prezentował się Jarosław Macionczyk, który kilka lat temu zasilał szeregi drużyny z Zawiercia. Sporo błędów własnych po stronie gospodarzy, w tym nawet zbyt późna zagrywka Wojciecha Sieka - 9 sekund od gwizdka zagwarantowało punkt dla gości. Przewaga Rycerzy wynosiła nawet dziesięć oczek. Pierwsza cześć spotkania trwała dość krotko, a zakończył ją Aluron wynikiem 25:15 po udanym ataku Pawła Halaby.

Szybka druga partia

Pod znakiem równowagi upływał początek drugiego seta, choć swojej pierwszej przewagi dorobił się BBTS. Az dwa błędy w serwisie po stronie Aluronu zaraz po rozpoczęciu seta nie wyglądały dobrze. Bielszczanie cieszyli się już trzema punktami przewagi. Stracili ją dopiero, gdy drużyny miały po 10 punktów na koncie i gra zaczęła się jakby od 0. Od tego momentu w końcu w tej partii zaczął grać Aluron. Udało się gościom nadrobić straty ze sporą nawiązką. Nie była to już jednak tak łatwa gra jak w pierwszej części spotkania. Mimo to, set należał do Zawiercia, który wygrał go z przewagą 6 punktów.

Aluron w półfinale Tauron Pucharu Polski

Bezpieczną przewagę utrzymywali Zawiercianie na początku trzeciego seta. Sporo błędów popełniali gospodarze. Równowagę drużyny osiągnęły dopiero mając po 12 punktów, zaniepokojony Kolakovic zaprosił zawodników na przerwę. Obie drużyny walczyły o punkty, choć Zawiercie odskoczyło gospodarzom o trzy oczka i udało im się to długo utrzymać. Zawiercianie zakończyli to spotkanie w trzech setach, kończąc ostatnia serie 25:19.

MVP: Garett Muagututia

BBTS Bielsko-Biała - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (15:25, 19:25, 19:25)

Aluron: Malinowski, Muagututia, Niemiec, Flavio, Cavanna, Bociek, Żurek, Halaba

Bielsko: Macionczyk, Vicentin, Cedzyński, Krikun, Makowski, Siek, Gryc, Marek, Jaglarski