BBTS pokonał w sobotę faworyzowaną drużynę z Bydgoszczy 3:1

(klm)
Tylko jednego seta stracili zawodnicy BBTS Siatkarz Original w sobotnim meczu z Chemikiem Bydgoszcz. Zespół z północy Polski przyjechał do Bielska-Białej po zwycięstwo, by dalej liczyć się w walce o awans.

Tylko jednego seta stracili zawodnicy BBTS Siatkarz Original w sobotnim meczu z Chemikiem Bydgoszcz. Zespół z północy Polski przyjechał do Bielska-Białej po zwycięstwo, by dalej liczyć się w walce o awans. Tymczasem już w pierwszym secie siatkarze BBTS wybili rywalom siatkówkę z głowy. Świetna postawa bielskiego bloku, silne zbicia piłki w wykonaniu m.in. Artura Żylińskiego pozwoliły osiągnąć wysoką przewagę (23:15) i wygrać seta. W drugiej partii do głosu doszli goście, którzy wykorzystali błędy rywali. Choć BBTS odrabiał straty (z 17:21 na 21:23), „chemicy” nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. W dwóch kolejnych partiach siatkarze BBTS szybko uzyskiwali przewagę i kontrolowali grę. Co ciekawe, w szeregach BBTS na pozycji libero zagrał Zbigniew Żurek, etatowy przyjmujący bielszczan. — Sytuacja to wymusiła. Mam kontuzję pleców i to był powód, dlaczego zagrałem na libero. Nie mogę wyskakiwać do ataku — tłumaczył Żurek. Dzięki wygranej z Chemikiem BBTS awansował na czwarte miejsce w tabeli.