Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki już w niedzielę 12 czerwca - PROGRAM. Eksperymenty, pokazy, dyktando i wiele innych atrakcji!

KL
Gościem specjalnym niedzielnego pikniku będzie Karol Wójcicki – popularyzator astronomii, podróżnik i fotograf, autor największego w Polsce astronomicznego fanpage'a „Z głową w gwiazdach”.
Gościem specjalnym niedzielnego pikniku będzie Karol Wójcicki – popularyzator astronomii, podróżnik i fotograf, autor największego w Polsce astronomicznego fanpage'a „Z głową w gwiazdach”. Z głową w gwiazdach/FB
Już jutro 12 czerwca w Parku Słowackiego rusza 22. Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki, organizowany przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej oraz miasto Bielsko-Białą.

Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki pełen atrakcji

Tegoroczny festiwal zaplanowano na dwa dni pełne atrakcji, nauki i zabawy. W niedzielę, 12 czerwca, odbędzie się wielki festiwalowy Piknik Naukowy od godziny 10.00 do 18.00, na którym będzie można zobaczyć zdumiewające eksperymenty, pokazy robotów czy happening malarski. Tego dnia zostaną przedstawione także tajemnice Studia Filmów Rysunkowych, a następnie przed zgromadzoną publicznością zaprezentują się uczniowie bielskiej Szkoły Muzycznej.

Gościem specjalnym niedzielnego pikniku będzie Karol Wójcicki – popularyzator astronomii, podróżnik i fotograf, autor największego w Polsce astronomicznego fanpage'a „Z głową w gwiazdach”. Spotkanie z twórcą odbędzie się w sali Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej o godz. 12.00.

Program:

W poniedziałek, 13 czerwca, na terenie kampusu ATH przy bielskich Błoniach (ul. Willowa 2), chętni będą mogli wziąć udział w ósmej już edycji Beskidzkiego Dyktanda, które odbędzie się o godz. 9.00. Tradycyjnie gościem specjalnym tego wydarzenia będzie prof. Jerzy Bralczyk – znany i lubiany językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. W tym dniu na młodszych uczestników będzie czekać też Akademia Młodych Talentów oraz zwiedzanie laboratoriów naukowych.

Dla mieszkańców Bielska-Białej oraz gości przygotowano również inne atrakcje, m.in. pokazy pt. „Nowoczesne technologie w praktyce – roboty przemysłowe, drukarki 3D i termowizja”, „Gaszenie wybuchowych substancji chemicznych” w wykonaniu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, „Niebo do wynajęcia” – czyli mobilne planetarium i wspólne obserwacje astronomiczne.

W „Pomysłowej Fabryce” będą odbywać się pokazy eksperymentów dla najmłodszych. Chętni będą mogli się przekonać, co oznacza „Kosmiczny sukces!” dzięki spotkaniu z zespołem V LO – laureatami konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej, a także zobaczyć „Co potrafią młodzi?”, oglądając prezentacje studenckich kół naukowych. Szykuje się również happening malarski prof. Ernesta Zawady oraz „Hokejowy zawrót głowy!” – czyli spotkanie z hokeistą Danem Cherry (USA). Z kolei inną sportową atrakcją będzie ścianka wspinaczkowa Grupy Beskidzkiej GOPR.

Tradycyjnie, co roku główną ideą festiwalu jest próba wytłumaczenia w sposób łatwy i atrakcyjny szerokiej publiczności często nieprostych zagadnień naukowych, aby trafić w ten sposób do jak najszerszego grona odbiorców w każdym wieku: do dzieci i młodzieży, do ludzi starszych i młodszych. Przy okazji zaplanowano mnóstwo atrakcji. Nikt nie będzie się nudził.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto