Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie ratunkowe zorganizowało zawody

JAK
Zdobywcy pucharów wśród gimnazjalistów.
Zdobywcy pucharów wśród gimnazjalistów. Materiały Prasowe
Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, oprócz działalności ratowniczej, szkoleniowej i profilaktycznej, organizuje także imprezy popularyzujące pływanie, w tym coroczne zawody dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (odbywające się zwykle w kwietniu) oraz dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (organizowane najczęściej w czerwcu).

W tym roku Otwarte Mistrzostwa Miasta Bielska-Białej w pływaniu szkół podstawowych oraz gimnazjalnych Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zorganizowało na pływalni "Start" w Cygańskim Lesie.

Współorganizatorami imprezy byli bielski Urząd Miejski oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

O 12 kompletów medali i dyplomów w imprezie zorganizowanej przez Beskidzkie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe rywalizowało 211 zawodników i zawodniczek reprezentujących 20 szkół podstawowych oraz 119 zawodników i zawodniczek reprezentujących 12 gimnazjów.

Otwarty charakter zawodów dał możliwość zaprezentowania umiejętności pływackich nie tylko uczniom bielskich szkół, ale także młodzieży szkolnej z innych gmin powiatu bielskiego: Buczkowic, Bujakowa, Jasienicy, Kóz czy też Szczyrku.

Puchar za zajęcie pierwszego miejsca w punktacji łącznej szkół podstawowych zdobyła Szkoła Podstawowa nr 13 im. Władysława Jagiełły. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęła Szkoła Podstawowa nr 36 w ZSO im. Armii Krajowej, a trzecie miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Kozach.

W punktacji łącznej szkół gimnazjalnych puchar za zajęcie pierwszego miejsca zdobyło Gimnazjum n 16 im. Stefana Banacha. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęło Gimnazjum nr 11 im. Jerzego Kukuczki, a trzecie miejsce - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kozach.

W konkurencjach indywidualnych i sztafetowych czołowe miejsca zajęli: Maja Malarz z SP 13 (50 m stylem dowolnym), Wojciech Białecki z SP 20 (50 m stylem dowolnym), Gabriela Palowska z SP 37 (50 m stylem dowolnym), Marcin Lechowicz z SP 36 (50 m stylem dowolnym), Katarzyna Kołodziej z SP 13 (50 m stylem dowolnym), Wojciech Jąkalski z SP w Bujakowie(50 m stylem dowolnym), Anna Ko-necka zGimnazjum 16 (50 m stylem dowolnym), Mateusz Klimczak z Gimnazjum 16 (50 m stylem dowolnym).

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy wyników.