Bieg na Szczyt Rysianki 2020. Wspaniała rywalizacja, mimo deszczu i epidemii

JAK
Już 20. edycja Biegu na Szczyt Rysianki mająca także rangę Mistrzostw Powiatu Żywieckiego w Biegach Górskich odbyła się w niedzielę 6 września. Na starcie stanęło 118 zawodników, z czego 117 dotarło na metę ulokowaną pod Schroniskiem Górskim PTTK Rysianka.

Na metę z czasem 34:32,0 pierwszy przybiegł Adam Jamiński z Tychów. Drugi był Maciej Maciejowski z Rajczy (34:54,8), a trzeci - Dariusz Marek z Wieliczki (35:32,4). Pierwszą z pań na mecie była Zuzanna Mokros z Bielska-Białej (41:55,6).

- Cieszy fakt, że pomimo trwania epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce udało się przeprowadzić imprezę z zachowaniem wytycznych wydanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Deszczowa pogoda nie przestraszyła biegaczy, którzy wykazali się niebywałą determinacją oraz siłą charakteru - informują organizatorzy biegu.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę liczącą 6 km o przewyższeniu + 600 m, która została poprowadzona po asfalcie, drogach gruntowych i leśnych ścieżkach.

W Mistrzostwach Powiatu Żywieckiego zwyciężył Maciej Maciejowski, drugi był Piotr Bosak, trzeci Konrad Wejchenig. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Sawicka, drugie miejsce zajęła Kinga Bugajska, a trzecie Barbara Tyrlik.

Organizatorami biegu byli: Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Ośrodek Promocji Gminy w Węgierskiej Górce oraz Pensjonat Agroturystyczny Alaska.