MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bielsko-Biała: Lucyna Kozień i Zdzisław Stolarczyk zostali laureatami Ikarów

JG
Lucyna Kozień
Lucyna Kozień mat. um bielsko
Zdzisław Stolarczyk, wybitny puzonista i pedagog oraz Lucyna Kozień, dyrektorka Teatru Lalek Banialuka zostali laureatami tegorocznych Ikarów, czyli nagród prezydenta miasta

Uroczystość odbyła się w minioną sobotę w Bielskim Centrum Kultury. Zdzisław Stolarczyk Ikara 2011 otrzymał za wybitną dotychczasową działalność. Jako puzonista basowy w 1979 roku rozpoczął pracę w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Współpracował z orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz orkiestrą "Sinfonia Varsovia". Prowadzi działalność pedagogiczną na Akademii Muzycznej w Krakowie, jest wybitnym nauczycielem gry na puzonie w Państwowej Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej.
Za swoje osiągnięcia dydaktyczne otrzymał m.in. Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", Nagrodę Indywidualną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Nagrody Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest konsultantem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz prezesem Polskiego Stowarzyszenia Puzonistów i Tubistów.
Lucyny Kozień, dyrektorka Teatru Lalek Banialuka, została laureatką Ikara specjalnego. To podczas jej dyrekcji teatr zdobył kilkadziesiąt nagród, wyróżnień i nominacji, trafiając do ścisłej czołówki najbardziej znaczących scen lalkowych w kraju. Obecnie Banaluka święci sukcesy frekwencyjne i jest bardzo wysoko oceniany przez krytyków. Lucyna Kozień od 1981 roku współtworzy oblicze artystyczne bielskiej Banialuki, początkowo jako kierownik literacki, współorganizator kolejnych Międzynarodowych Festiwali Sztuki Lalkarskiej, a obecnie jako dyrektor tego teatru.
Podczas uroczystości wręczenia Ikarów prezydent Jacek Krywult wręczył dyplom honorowy dla zespołu Tańca i Piosenki "Jarzębinki", który odebrała kierowniczka zespołu Barbara Komarnicka-Drużbicz.
Dyplom specjalny trafił natomiast do Marii Wegert - założycielki i wieloletniej opiekunki chóru parafii ewangelicko-augsburskiej w Bielsku-Białej.
Co ciekawe, po raz pierwszy w historii rozdania tych nagród nie została przyznana statuetka Ikara za szczególne osiągnięcie w dziedzinie kultury i sztuki w roku 2011, choć przyznano nominacje w tej kategorii.
Nominowani zostali Lucyna Sypniewska, Małgorzata Rozenau, Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz zespół De Nuevo.

od 7 lat
Wideo

NORBLIN EVENT HALL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto