Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bielsko-Biała: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej odwołany z powodu epidemii

OPRAC.: KLM
Plenerowe przedstawiania w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej zawsze cieszyły się ogromna popularnością wśród widzów. Na zdjęciu Ewolucja miłości (Michal Svironi fantasy theater, Tel Awiw, Izrael) wystawiona w maju 2018 r. na placu przed Teatrem Banialuka
Plenerowe przedstawiania w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej zawsze cieszyły się ogromna popularnością wśród widzów. Na zdjęciu Ewolucja miłości (Michal Svironi fantasy theater, Tel Awiw, Izrael) wystawiona w maju 2018 r. na placu przed Teatrem Banialuka Łukasz Klimaniec
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej został odwołany - poinformowali we wtorek 23 czerwca przedstawiciele Teatru Lalek Banialuka, który co dwa lata organizował to wydarzenie. - Bezpieczeństwo jest najważniejsze - podkreślają.

Teatr to spotkanie aktora z widzem. Twarzą w twarz. Żadne środki techniczne tego nie zapewnią. Spektakl online zawsze pozostanie tylko substytutem tej szczególnej relacji – przyznaje Jacek Popławski, dyrektor Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.
Przypomina, że przez dekady swego istnienia Międzynarodowy Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej gromadził artystów z całego świata, prezentując najlepsze, najciekawsze przedstawienia teatru lalek.

– Podczas tegorocznej 29. edycji naszego festiwalu planowaliśmy gościć niezwykłe spektakle z całej Europy. Jednak w obliczu pandemii, która nie ustępuje i nie odpuszcza szczególnie naszemu regionowi, nie możemy usprawiedliwić ryzyka związanego ze zorganizowania festiwalu pragnieniem obcowania ze sztuką najwyższych lotów. Bezpieczeństwo nas wszystkich – zarówno widzów, jak i artystów – jest najważniejsze! –zaznacza.

Dyrektor przyznaje, że podjęta w marcu decyzja o organizacji festiwalu w późniejszym – jesiennym – terminie, nie znajduje uzasadnienia. Jeśli nawet restrykcje nie są tak surowe, to dane spływające każdego dnia z sanepidu nie świadczą o poprawie sytuacji.

– Zastanawialiśmy się, czy festiwal może przyjąć inną formę, wykorzystującą najnowsze technologie, ale doszliśmy do wniosku, że ucierpiałaby na tym zarówno istota, jak i jakość Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej. Dlatego też – z ciężkim sercem – zadecydowaliśmy, że 29. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej odbędzie się w maju 2022 roku – wyznaje dyrektor Banialuki

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto