Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bielsko-Biała: nagrody Fiata Chrysler Automobiles już rozdane. Główną otrzymał student ATH [ZDJĘCIA]

JAK
Uroczysta gala wręczenia dyplomów laureatom 18. edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles odbyła się dzisiaj w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. W uroczystości, poza laureatami oraz przedstawicielami władz ATH i Politechniki Śląskiej, wzięli udział prezes CRF w Turynie= Giorgio Cornacchia oraz sponsorzy nagrody – przedstawiciele spółek FCA.

Konkurs obejmuje trzy uczelnie Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, Politechnikę Śląską w Gliwicach oraz Politechnikę Warszawską, które zgłaszają najlepsze prace do konkursu. Jednorazowe nagrody finansowane przez spółki z Grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) (FCA Poland S.A., FCA Powertain Poland Sp. z o.o., Teksid Iron Poland Sp. z o.o., Magneti Marelli Poland Sp. z o.o.) zostają przyznane maksymalnie sześciu pracom z każdej z biorących udział w Konkursie uczelni. W tej edycji konkursu nagrodzono 12 prac: pięć nagród zostało przyznanych pracom z Akademii Techniczno-Humanistycznej, pięć z Politechniki Warszawskiej oraz dwie z Politechniki Śląskiej.

Z Akademii Techniczno-Humanistycznej laureatami zostali: dr Tomasz Knefel, inż. Tomasz Hubczyk, inż Paweł Rosner, inż. Beata Wieczorek i inż. Damian Kolny, a z Politechniki Śląskiej - dr Magdalena Macek iinż. Katarzyna Jezierska-Krupa.

Ponadto student Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki ATH inż. Damian Kolny otrzymał prestiżową Nagrodę im. Giovanni Agnelli za pracę inżynierską o największej wartości dla przemysłu. Nagroda im. Giovanniego Agnelli jest ściśle związana z Konkursem o Nagrodę FCA – przyznaje ją bowiem Centrum Badawcze Fiata (CRF – Centro Riceche Fiat) w Turynie od 2014, jako specjalne wyróżnienie dla jednej pracy spośród wszystkich nagrodzonych w danej edycji Konkursu ogłaszanego przez koncern FCA.

- Wiedziałem, że jest ten konkurs, ale się do niego nie przymierzałem. Może dlatego ta moja praca wyszła tak dobrze, bo była spontanicznie. Nie przymierzałem się, żeby zrobić ją pod konkurs; tylko, żeby była jak najbardziej wartościowa pod względem merytorycznym i może dlatego udało mi się osiągnąć sukces - powiedział inż. Damian Kolny. Dodał, że tematem jego pracy była analiza systemów monitorowania zużycia narzędzi z punktu widzenia zarządzania gospodarką narzędziową. - Skupiłem się na redukcji kosztów produkcji i problematyce narzędziowej, czyli mniejsza zużywalność narzędzi, większa kontrola nad tym, co się z nimi dzieje - wyjaśniał założenia swojej pracy inż. Damian Kolny.

Na co spożytkuje nagrodę? - O ile mi wiadomo wyróżnienie z konkursie wynosi 4 tysiące złotych. Nagroda główna im. Giovanniego Angelliego to 8 tysięcy złotych. To całkiem spora suma, ale nie jest to wygrana w totolotka, więc nie będą to jakieś plany inwestycyjne. Aktualnie zajmuję się pisaniem pracy magisterskiej, muszę skończyć semestr, żeby móc przystąpić do obrony pracy magisterskiej, więc na razie nie mam planów. Być może zasponsoruję sobie z tego jakieś wakacje - zdradził laureat.

Beata Dziekanowska, rzecznik FCA powiedziała: - Po raz kolejny mieliśmy okazję wręczyć nagrody najlepszym pracom i dla najlepszych studentów. Jesteśmy dumni z tego, że do tej pory takich prac zostało nagrodzonych 331 na kwotę ponad miliona złotych. To wsparnie polskiej myśli technicznej, naukowej, jak również możliwość zapoznania się z nowymi pomysłami. I ta ciągła współpraca ze studentami wpływa korzystnie dla obu stron - powiedziała Beata Dziekanowska.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto