MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bielsko-Biała: ponad 50 mandatów za spacerowanie i łamanie zakazów

KLM
Ponad 50 mandatów karnych wystawili policjanci w Bielsku-Białej i powiecie bielskim w związku z łamaniem rygorów związanych z zagrożeniem epidemiologicznym. Karane były osoby, które mimo zakazu odwiedzały skwery, parki i bulwary w Bielsku-Białej i miejscowościach powiatu bielskiego.

Policjanci nieustannie kontrolują przestrzeganie przepisów obowiązujących w związku ze stanem epidemii. Sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to, czy piesi i kierowcy stosują się do nowych rygorów.

- Wobec osób lekceważących nowe prawo nie będzie pobłażania i muszą się one liczyć z surowymi konsekwencjami - informuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy bielskiej policji.

Puste ulice, skwery, parki i bulwary w Bielsku-Białej i miejscowościach powiatu bielskiego to dowód na to, że mieszkańcy rozumieją zagrożenie epidemią i powagę sytuacji. Ale nie wszyscy. Policjanci kontrolując w Bielsku-Białej i powiecie bielskim tereny zielone i rekreacyjne pouczyli za wykroczenia ponad 30 osób i wystawili ponad 50 mandatów karnych. Sporządzili też kilkanaście wniosków o ukaranie do sądu przeciwko sprawcom wykroczeń.

- Tam, gdzie jest to możliwe, pouczamy i tłumaczymy istotę oraz cel nowego prawa. Osoby wyłamujące się z obywatelskiej solidarności narażają nie tylko siebie, ale również innych i będą ponosiły konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań - podkreśla asp. szt. Roman Szybiak.

Policjanci mają świadomość, że codziennie pojawiają się nowe pytania i wątpliwości - czy mogę wyjść z domu, czy jest mi wolno coś zrobić?

- Nie pytajmy jednak, czy mogę coś zrobić tylko, czy muszę to zrobić. Czy muszę wyjść z domu, gdzieś pójść lub pojechać? Jeśli nie, to lepiej zostać w domu. Nie tylko dlatego, że za złamanie nakazu lub zakazu można zostać ukaranym dotkliwym mandatem karnym, ale przede wszystkim dlatego, że w ten sposób chronimy siebie i swoich bliskich przed niewidzialnym wrogiem, jakim jest koronawirus - wskazują mundurowi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto