Bielsko-Biała: Puchar Polski Młodzieży 2011 w Opolu. Gwardziści z brązowymi medalami

JG
Bardzo udanie spisali się judocy Gwardii Bielsko-Biała podczas otwartego Pucharu Polski Młodzieży 2011, jaki rozegrano w Opolu. Zawody zgromadziły czołówkę młodzieżowej reprezentacji Polski, dla której był to ostatni sprawdzian przed tegorocznymi mistrzostwami Europy U'23. W tak doborowym towarzystwie zawodnicy Gwardii Bielsko-Biała zdobyli trzy brązowe medale.

Monika Zabrocka (kategoria do 52 kg) w półfinale nie dała rady Karolinie Pieńkowskiej z AZS UW Warszawa, ale w walce o brąz pokonała Magdalenę Rzeźnik z UKS Spartakus Lublin.
Anna Skoczylas, występująca w kategorii do 63 kg, w półfinale odpadła z Halimą Mohamed-Seghir (SGK Wybrzeże Gdańsk), medalistką tegorocznych mistrzostw Europy do lat 20. W walce o trzecie miejsce bielszczanka nie dała szans wyżej sklasyfikowanej Anecie Citko z AZS UW Warszawa.
Najtrudniejszą przeprawę na podium miał Sebastian Sojka w kategorii do 60 kilogramów. W repasażach wygrał z Przemysławem Frysztackim z Polonii Rybnik, Krzysztofem Ciesielskim z Gwardii Wrocław i półfinalistą Michałem Strychackim z WKS Flota Gdynia.