MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Biletomaty na... słońce pojawią się w Bielsku-Białej

Jacek Drost
Prawie 40 procent biletów miesięcznych MZK sprzedaje poprzez biletomaty.
Prawie 40 procent biletów miesięcznych MZK sprzedaje poprzez biletomaty. FOT. Łukasz klimaniec
Pasażerowie MKZ skarżą się na uszkodzone biletomaty. Dyrekcja bielskiej firmy tłumaczy, że to wina chuliganów i zapowiada montaż kolejnych - tym razem zasilanych... słońcem.

Niestety, nadal zdarzają się usterki biletomatów bielskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego na przełomie miesiąca (o problemie pisaliśmy już w grudniu ub. roku.). W efekcie pasażerowie muszą kursować od jednego do drugiego biletomatu, często kupując droższe bilety u kierowców. - To nie przypadek - irytują się bielszczanie. Z kolei Krzysztof Knapik, dyrektor bielskiego MZK twierdzi, że mimo iż chuligani, często pod osłoną nocy, zatykają biletomaty, to koszty naprawy nie są zbyt duże, a urządzenia i tak spełniają swoją rolę.

- Moim zdaniem biletomaty są potrzebne, bo są dobrze odbierane przez pasażerów i sprzedajemy poprzez nie dużo biletów - dodaje dyrektor Knapik.

Bielski MZK poprzez biletomaty najwięcej sprzedaje biletów miesięcznych. W 2016 roku aż 39,5 procenta wszystkich biletów miesięcznych pasażerowie kupili właśnie za pośrednictwem tych urządzeń, z kolei stosunkowo mało sprzedaje się biletów jednorazowych - w ub. roku ledwie na poziomie 10,4 procenta.

CZYTAJ CIĄG DALSZY

Co ciekawe, w najbliższym czasie bielski MZK będzie testował trzy nowoczesne bileto-maty produkowane przez bielską firmę Automaticon.

- Są one dosyć innowacyjne, bowiem został wyposażone w zasilanie solarne i nie trzeba podpinać ich do sieci energetycznej - zdradził dyrektor Knapik. Dodał, że takie urządzenia zasilane przez słońce można postawić w miejscach, gdzie akurat nie da się poprowadzić sieci energetycznej.

Jeden z takich biletomatów pojawi się przy wiacie zasilanej przez słońce na ul. Dmowskiego, nieopodal bielskiego Ratusza, drugi - przy szpitalu Wojewódzkim pod Szyndzielnią, lokalizacja trzeciego urządzenia nie jest jeszcze znana. Na początku bile-tomaty solarne będą sprzedawały tylko bilety jednorazowe (płatność gotówką i kartą). Biletomaty solarne będą testowane przez pół roku. Jeśli się sprawdzą i spodobają pasażerom, to jest szansa, że pojawi się ich więcej.

- W połowie stycznia wprowadziliśmy także możliwość płacenia za bilety jednorazowe kartą bankomatową. Przewidujemy, że sprzedaż tych biletów zwiększy się. Wcześniej nie mogliśmy tego zrobić, bo pośrednik zajmujący się przelewami pieniędzy życzył sobie bardzo dużych prowizji. Po rocznych negocjacjach udało się je na tyle obniżyć, że teraz już wszystkie bilety można kupować korzystając z karty bankomatowej - dodał dyrektor Knapek.

od 7 lat
Wideo

Rusza Strefa Czystego Transportu w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto