18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bitwa na Głosy z Golcami i Mlynkovą. Jak im poszło? Podobało Wam się? Mają szansę wygrać? [WIDEO]

Łukasz Gardas
Bracia Golcowie ze swoim zespołem wokalnym, z którym występują w Bitwie na głosy TVP 2.
Bracia Golcowie ze swoim zespołem wokalnym, z którym występują w Bitwie na głosy TVP 2. TVP
Cztery 16-osobowe amatorskie zespoły wokalne (w tym aż dwa z naszego regionu) zaprezentowały się w sobotni wieczór (12 marca) w emitowanym na żywo w telewizyjnym widowisku muzycznym TVP 2 - "Bitwa na Głosy".

Przed kilkoma milionami widzów, oglądającymi show przed telewizorami wystąpiła grupa braci Golców reprezentująca Milówkę i Żywiecczyznę, a także ekipa Haliny Mlynkovej składająca się z osób mieszkających na terenie Śląska Cieszyńskiego.

Drużyna Golców zaśpiewała piosenkę Satisfaction The Rolling Stones, natomiast muzycy amatorzy wybrani przez Halinę Mlynkovą utwór Waka Waka (This Time for Africa) Shakiry.

Gdy zespół Golców skończył śpiewać, Wojciech Jagielski zasiadający w jury programu stwierdził, że po występie Milówki aż szczena mu opadła.

Druga jurorka, Alicja Węgorzewska przyznała z kolei, że bała się, czy górale poradzą sobie z rock'n'rollem, ale jej zdaniem wypadli znakomicie.
- Było poczucie rytmu, wszystko w tempie, nie przeoczone. Chciałabym was skrytykować, ale nie mogę - powiedziała Węgorzewska.

Grażyna Szapołowska także zasiadająca w komisji oceniającej zaznaczyła, że podczas kolejnych prezentacji oczekuje folku góralskiego.

Swoimi umiejętnościami wokalnymi popisywały się jeszcze dwie inne grupy, przygotowywane przez Macieja Miecznikowskiego oraz Krzysztofa Cugowskiego.

O losie amatorskich ekip muzycznych nie decyduje jednak trzyosobowe jury obecne w studiu i komentujące każdy występ, tylko telewidzowie poprzez wysyłanie sms-ów na wykonawców, którzy spodobali się im najbardziej.

Tym razem z czterech śpiewających zespołów, największe poparcie zyskała ekipa Haliny Mlynkovej z Cieszyna, która dzięki temu na razie może czuć się bezpiecznie. Ma bowiem gwarancję, że w kolejnym etapie, czyli w odcinku zaplanowanym na następną sobotę (19 marca) na pewno nie odpadnie.

Grupa z Żywiecczyzny też uważa, że zaliczyli udany występ.
- Podczas prób wszyscy dawali z siebie wszystko - przekonuje Paweł Golec.

Województwo śląskie w programie telewizyjnej Dwójki reprezentuje najwięcej muzyków. Oprócz Milówki i braci Golców, a także Haliny Mlynkovej, która swoją 16-osobową ekipę śpiewającą skompletowała na Śląsku Cieszyńskim, w Katowicach swój zespół wokalny stworzył też Piotr Kupicha, lider grupy Feel. Jego drużyna w Bitwie na Głosy walczyła już w inauguracyjnym odcinku programu (5 marca).

W programie Dwójki ze swoimi grupami występują jeszcze Michał Wiśniewski, Natasza Urbańska oraz Urszula Dudziak, którzy także zaprezentowali się w pierwszym odcinku.

Zobacz w naszym materiale filmowym, jak popularni bliźniacy z Milówki kompletowali drużynę w swojej rodzinnej miejscowości.

Przedstawiamy członków zespołu wokalnego, który do Bitwy na głosy przygotowywany był przez braci Golców. Przeczytaj kim są ci ludzie i czym się zajmują:

Natalia Sołtysek (23 lata)
Pochodzi z Łodygowic, ma męża z Milówki.
Pracuje nad swoją pierwszą solową płytą, studentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej

Julia Miesiączek (16 lat)
Zwyciężczyni programu „My Camp Rock". Zapalona fanka szusowania na stoku, gimnastyki artystycznej, baletu i akrobatyki.
Obecnie mieszka w Krakowie, babcia pochodzi w Ujsół.

Piotr Roman (26 lat)
Gra na trąbce. Brał udział w biciu rekordu Guinessa w graniu hejnału w Krakowie. Mieszka w Wadowicach.

Anna Biegun (16 lat)
Swój piękny głos prezentuje każdego roku na Dniach Gminy Lipowej. Zbiera stare pocztówki.

Agnieszka Kmiecik (25 lat)
Śpiewa w zespołach Radioteka i Lady Stars. Ojciec pochodzi ze Złatnej, obecnie Agnieszka studiuje we Wrocławiu.

Karolina Piątek (16 lat)
Jest młodzieżową radną miasta w Żywcu. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki i dobrej zabawy.

Marcin Piątek (22 lata)
Studiuje animację społeczno-kulturalną. Marzy o zwiedzeniu całego świata z kobietą, której... jeszcze nie poznał.Mieszka w Żywcu.

Justyna Janik (18 lat)
Już w wieku sześciu lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w szkole muzycznej w Żywcu. Współpracowała z Kubą Badachem i Wojtkiem Pilichowskim. Mieszkanka Żywca.

Aicha Słoniec (25 lat)
Jest instruktorką snowboardu, jeździ konno i szyje obroże dla psów w rodzinnej firmie taty. Występowała już przed czterotysięczną publicznością, śpiewając supporty przed formacjami hip-hopowymi. Obecnie mieszka w Bielsku Białej.

Sylwia Zelek (19 lat)
Marzy o występie na dużej scenie dla wielkiej publiczności. Mieszka w Twardorzeczce.

Bogna Golec (17 lat)
Bratanica Łukasza i Pawła. Bawi się naśladując głosy Dody i Kaczora Donalda. Została mistrzynią stanu Wisconsin w śpiewie i przemówieniach w (USA). Milówka-Warszawa.

Eliza Kania (11 lat)
Żywczanka, na scenie występuje od trzeciego roku życia. Jej największym osiągnięciem jest Grand Prix w międzynarodowym konkursie „Talizman Sukcesu”.

Magdalena Kieca (26 lat)
Żywczanka, pracuje jako agent nieruchomości. Przez kilka lat była wokalistką zespołu Velvet.

Evelina Rivillo (19 lat)
Od siedmiu lat śpiewa w zespole Magnificat. Wychowuje się w domu pełnym kobiet. Lubi fotografię i kolaże z wycinków gazet. Wilamowice.

Seani Hurley (37 lat)
Urodził się i mieszka w Irlandii.Gra na fortepianie. Ma dwuletniego synka i żonę z Bielska-Białej. Pomaga Polakom w nauce języka.

Joanna Smajdor (19 lat)
Studentka pierwszego roku wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie.. Przez 12 lat grała na fortepianie w szkole muzycznej.
Mama pochodzi z okolic Kalnej.

Powyższe opisy muzycznych talentów - amatorów pochodzą z castingu przeprowadzonego w Milówce oraz Koniakowie. Wtedy każda z osób zgłaszająca się na przesłuchanie, musiała w największym skrócie przedstawić swoje najważniejsze cechy osobowości, a także osiągnięcia na estradzie. Oprócz tego mówili też skąd pochodzą i czym się zajmują.

W Bitwie na głosy tylko jeden, a więc najlepszy zespół otrzyma nagrodę finansową w wysokości 100 tys. zł, którą będzie musiał przeznaczyć na cele charytatywne w swojej miejscowości.

- Jeżeli uda się nam wygrać, pieniądze te przeznaczymy na pomoc osobom poszkodowanym przez osuwisko w Prusowie - zapowiada Łukasz Golec.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto