BKS Stal - Oderka Opole 1:0. Gol strzelony bezpośrednio z rzutu rożnego

MAM
MAM
3 maja rozegrano 23. kolejkę III ligi opolsko-śląskiej. W najciekawszym pojedynku BKS Stal podejmował Oderkę Opole, która przed sezonem uważana była za faworyta do awansu. Po ciekawym meczu gospodarze wygrali 1:0.

Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach pogodowych, gdyż od rana w Bielsku-Białej padał rzęsisty deszcz, który sprawił, że murawa stadionu miejskiego była bardzo grząska. Mimo tego kibice, którzy zdecydowali się przyjść na spotkanie dwóch czołowych drużyn ligi, nie mogli narzekać na nudę. W pierwszej połowie po strzałach Marcina Rejmanowskiego bramkarz Oderki dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z bramki, ale wynik nie uległ zmianie, gdyż w obu przypadkach piłkarz gospodarzy był na pozycji spalonej. Szczęście uśmiechnęło się do bialan dopiero w drugiej połowie, a golem bezpośrednio z rzutu rożnego popisał się Tomasz Wawrzyniak. – Czasami próbuję tak wykonywać rzuty rożne. Dziś się udało zaskoczyć bramkarza i bardzo mnie to cieszy – uśmiechał się strzelec zwycięskiego gola. Rachunek sumienia po tej sytuacji powinien zrobić sobie bramkarz gości Damian Rozmus, który tak niefortunnie piąstkował piłkę, że ta wpadła mu do własnej bramki. W końcówce Oderka rzuciła do ataku wszystkie siły, a środkowym napastnikiem stał się nawet stoper opolan – Łukasz Ganowicz, który na kilka minut przed końcem trafił nawet piłką w poprzeczkę. Goście mieli jeszcze kilka szans na wyrównanie, ale wynik nie uległ zmianie i gospodarze mogli cieszyć się z dwunastej wygranej w sezonie. – Dziś oglądaliśmy mecz dwóch godnych siebie rywali. Nam pierwszym udało się strzelić gola i to było kluczem do zwycięstwa – mówił trener BKS Marek Mandla.

BKS Stal Bielsko-Biała - Oderka Opole 1:0 ( 0:0)
1:0 – Tomasz Wawrzyniak, 73’

BKS: Zieliński - Mrozek, Gęsikowski, Baron, Szczypior - Witor (90. Schie), Czaicki, Antczak, Jurczak (63. Wawrzyniak) Rejmanowski - Zdolski (70. Skorupski).

Oderka: Rozmus - Kowalczyk, Ganowicz, Brzozowski - Michniewicz - Sikorski (46. Franek), Deja (86. Lisiński), Surowiak, Pajączkowski - Szepeta (72. Jaworski), Setla (58. Tyc).

Żółte kartki: Rejmanowski, Jurczak, Witor - Deja.