MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Chirurgia w kwarantannie. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zamyka trzeci oddział

KLM
Łukasz Klimaniec
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej w piątek 3 kwietnia objął Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej kwarantanną, gdy okazało się, że jeden z pacjentów jest zakażony koronawirusem. To już trzeci oddział tego szpitala w kwarantannie.

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Wojewódzkiego od piątku 3 kwietnia został objęty kwarantanną . Jeden z pacjentów okazał się zakażony koronawirusem. Mężczyzna, gdy zgłaszał się do placówki, nie miał żadnych objawów zakażenia SARS-CoV-2.

- Próbki na obecność koronawirusa pobrano od niego, ponieważ miał przejść operację - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka szpitala. Kwarantanna oznacza, że na oddział nie będą przyjmowani kolejni pacjenci. Nikt również nie zostanie wypisany do domu. Personel, który miał kontakt z zakażonym pacjentem, także został poddany kwarantannie.

W kwarantannie są już dwa inne oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej - Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej (od 29 marca) oraz Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej (od 24 marca).

Zaczęło się od tego, że pacjent zarażony koronawirusem przebywał w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. 67-letni mężczyzna trafił do szpitala w środę 18 marca z powodu bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Był tu operowany. W trakcie pobytu na chirurgii jego stan zaczął się pogarszać - okazało się, że jest zarażony SARS CoV-2.

Powodem jest dodatni wynik na obecność SARS Cov-2 u jednego z... lekarzy, który miał kontakt siedem dni temu z pacjentem przebywającym na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Pacjent okazał się zarażony koronawirusem. Oddział został poddany kwarantannie, a personel, który miał kontakt z chorym został odsunięty od pracy.

Z kolei Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej został poddany kwarantannie w niedzielę 29 marca po tym, jak okazało się, że jeden z lekarzy jest zakażony koronawirusem. Lekarz siedem dni wcześniej miał kontakt z 67-letnim pacjentem przebywającym na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej.

Wyniki badań próbek na obecność wirusa SARS CoV-2, które zostały pobrane od pacjentów i lekarzy Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego, są negatywne. Nikt nie jest zarażony koronawirusem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto