Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzieci i młodzież reagują na hejt. Ważna wystawa w bielskiej Galerii Sfera

Kamil Lorańczyk
Kamil Lorańczyk
Prace, które można zobaczyć na wystawie, zostały stworzone i wyróżnione w ramach konkursu „Reaguj na hejt!”.
Prace, które można zobaczyć na wystawie, zostały stworzone i wyróżnione w ramach konkursu „Reaguj na hejt!”. Galeria Sfera
Każdego dnia dzieci i nastolatkowie mierzą się z hejtem – zarówno w Internecie, jak i realnym życiu. Aby zwrócić uwagę na przemoc rówieśniczą, w ramach projektu ZaJaki.pl został zorganizowany konkurs „Reaguj na hejt!”. Jego efektem jest istotna wystawa, którą do 30 listopada można zobaczyć w Galerii Sfera w Bielsku-Białej.

Bielsko-Biała reaguje na hejt. Warto zobaczyć wystawę w Galerii Sfera

– Od wielu lat angażujemy się w akcje skierowane do lokalnej społeczności. Ta jednak ma dla nas szczególne znaczenie. Głęboko wierzę, że wystawa w Galerii Sfera zwiększy świadomość mieszkańców Bielska-Białej na temat agresji, hejtu i cyberbullyingu, a także pokaże, że nie możemy odwracać wzroku, gdy jesteśmy świadkami przemocy – mówi Dagmara Gąsiorek, marketing manager Galerii Sfera.

Prace, które można zobaczyć na wystawie, zostały stworzone i wyróżnione w ramach konkursu „Reaguj na hejt!”. W bielskiej Galerii Sfera będzie można je oglądać do 30 listopada. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie bielskich szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek wsparcia dziennego oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych zgłoszonych do projektu ZaJaki.pl. Zadaniem uczestników było stworzenie filmu multimedialnego lub plakatu poruszającego problematykę profilaktyki agresji i przemocy. Do organizatorów wpłynęło łącznie 138 zgłoszeń, w tym 116 plakatów i 22 filmy.

– Temat konkursu to odpowiedź na poważny i często występujący problem biernej postawy wobec przemocy rówieśniczej. Bardzo się cieszę, że tak wielu młodych i zdolnych artystów zdecydowało się podzielić swoimi pomysłami na to, jak reagować w trudnych sytuacjach i im przeciwdziałać. Mimo że pula nagród w konkursie była ograniczona, wszyscy uczestnicy konkursu powinni czuć się wygrani, ponieważ dostrzegają problem i szukają sposobów na jego rozwiązanie – wyjaśnia Ewa Swatek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej z projektu ZaJaki.pl.

ZaJaki.pl to projekt edukacyjny przygotowany przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Grupę Kęty i Fundację Biegniemy z Mają. Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy rówieśniczej oraz hejtu, których konsekwencją może być pogorszenie kondycji psychicznej dzieci i młodzieży oraz myśli i próby samobójcze.

W ramach projektu organizowane są różnorodne akcje promujące tolerancję i wrażliwość na drugą osobę, a także wspierające osoby, które doświadczyły przemocy. Są to m.in. zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu pracy nad wzmacnianiem poczucia własnej wartości, samoakceptacji i profilaktyki przemocy rówieśniczej. Do tej pory wzięło w nich udział ponad 20 tys. uczniów z bielskich szkół.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wystawie wszystkich mieszkańców Bielska-Białej, zwłaszcza dzieci, młodzież i rodziców chcących poznać mechanizmy bullyingu i cyberbullyingu oraz sposoby ich zwalczania.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto