Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ekologiczna turystyka z zagadkami

Redakcja
Questing to takie nasze polskie podchody, albo amerykańskie szukanie skarbów z  mapą w ręce
Questing to takie nasze polskie podchody, albo amerykańskie szukanie skarbów z mapą w ręce

Questing to rodzaj gry terenowej, polegającej na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym i rozwiązywaniu rymowanych zagadek. Celem przygody jest poznanie wyjątkowych, często zapomnianych miejsc i odkrycie ukrytego skarbu, a tym samym poznanie miejsca, jego zapomnianych legend i historii. Teraz nowymi szlakami możemy wędrować m.in. w okolicach Międzyświecia na Śląsku, w Nawojowej oraz we Włodzieninie na Opolszczyźnie. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej oraz Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu stworzyli cztery questy zachęcające do odkrywania ciekawych przyrodniczo i kulturowo miejsc w swoich miejscowościach. Powstanie questów poprzedziły warsztaty QUEST, podczas których uczniowie z kierunku architektura krajobrazu i rolnictwo poznali tajniki tworzenia questów. Zajęcia prowadził Grzegorz Gołoś, twórca produktów i pakietów turystycznych, szlaków, gier terenowych i questów. Akcję prowadzi Klub Gaja. - Uczestnicy wykazywali się pomysłowością, dzięki czemu udało im się stworzyć ciekawe questy. Mam nadzieję, że inni będą teraz chcieli z nich korzystać. Naprawdę warto! - zachęca Grzegorz Gołoś. (ET)

„Rower pomaga”
Przejechali już ponad milion km i jadą dalej!

Uczestnicy akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA pod hasłem ,,Rower Pomaga” przejechali już ponad 1 milion kilometrów. A mogą znacznie więcej! Przypominamy, na czym polega akcja. Aby brać w niej udział, trzeba jeździć na rowerze i wpisywać przejechane kilometry na stronie: www.rowerpomaga.pl, pamiętając, że dzięki „uzbieranym” kilometrom dzieciaki z domów dziecka i świetlic środowiskowych otrzymają wymarzone rowery. Kampania łączy tematykę ekologiczną ze społeczną. ARKA namawia więc wszystkich rowerzystów, aby wpisywali kilometry na www.rowerpomaga.pl, a od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile, nie jeżdżąc samochodem, ale właśnie na rowerze, ograniczyli emisję CO2. (T)

Akcja ekologiczna
Dzień Ryby 2017, czyli „Oko(ń) na Bałtyk”

Okoń, szczupak i certa - tym gatunkom poświęcony był tegoroczny Dzień Ryby w Helu, który odbył się w minioną sobotę. Organizatorami byli: Klub Gaja i Stacja Morska im. prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Tradycyjnie już odbył się happening, tym razem pod hasłem „Oko(ń) na Bałtyk”! Celem imprezy było zwrócenie uwagi na związki między rzekami oraz morzem. - To już kolejna edycja Dnia Ryby w Helu. Bardzo mi miło przyglądać się rozwojowi tej imprezy, w której Klub Gaja uczestniczy od samego początku. Jesteśmy organizacją, która swoją siedzibę ma w pobliżu źródeł Wisły i od wielu lat prowadzi program „Zaadoptuj rzekę”. Dlatego jest dla nas ważne, jakie są i będą polskie rzeki oraz Bałtyk. Bo jak mawiał profesor Krzysztof Skóra - „jakie rzeki, takie morze” - podkreślił Jacek Bożek, szef Klubu Gaja. (MG)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto