Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego. Bieg wygrał Mariusz Miśkiewicz. Zobacz ZDJĘCIA

KL
Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy
Ekstremalny Półmaraton Górski - zobacz wyniki i zdjęcia. W sobotę 16 października odbył się półmaraton o puchar Starosty Powiatu Żywieckiego. Na starcie stanęło 205 zawodniczek i zawodników. Pierwszy na mecie zameldował się Mariusz Miśkiewicz z czasem 1 godz. 28 min. i 50 sek.

Ekstremalny Półmaraton Górski

Dokładnie 205 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego organizowanego przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy, który odbył się w sobotę 16 października. Uczestnicy mieli do pokonania 21 km bardzo wymagającej górskiej trasy, która biegła przez Perłę Beskidów, czyli Dolinę Zimnika na Skrzyczne od strony gminy Lipowa.

Półmaraton trasą turystyczną na Skrzyczne

Start i meta biegu Ekstremalnego Maratonu Górskiego znajdowały się na pierwszym parkingu w Dolinie Zimnika. Bieg rozpoczął się o godz. 10.00. Uczestnicy mieli do pokonania 21 km górską trasą. Musieli wbiec na szczyt Skrzycznego, aby wrócić i przekroczyć linię mety.

W kategorii OPEN mężczyzn z czasem 1 godz. 28 min. i 50 sek. zwyciężył Mariusz Miśkiewicz, drugi był Piotr Koń 1 godz. 32 min. 57 sek., trzeci Dominik Klimek 1 godz. 33 min. 36 sek.

Wśród kobiet zwyciężyła Anna Skalska 1 godz. 51 min. 57 sek., drugie miejsce zajęła Agnieszka Golak 1 godz. 54 min. 25 sek., trzecie Angelika Noga 1 godz. 56 min. 4 sek.