MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Elon Musk kieruje Twittera ku upadkowi. Problemy firmy i kontrowersyjne zmiany na platformie nie podobają się internautom

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
Jest źle, będzie jeszcze gorzej.
Jest źle, będzie jeszcze gorzej. Trevor Cokley / Wikimedia Commons
Twitter został przejęty przez Elona Muska już ładnych parę miesięcy temu. Oprócz fali memów i krytycznych komentarzy wokół tej sprawy pojawiły się także pierwsze poważne decyzje miliardera dotyczące funkcjonowania serwisu. Pierwsze z nich dotyczyły masowych zwolnień w firmie i wprowadzeniu płatnej wersji aplikacji. Kontrowersyjne zmiany sprawiły, że Twitter traci na wartości, jednak miliarder dalej transformuje serwis na swoją miarę. Tym razem zmiany mają dotknąć wszystkich niepłacących.

Spis treści

Elon Musk i Twitter

Elon Musk to znany niemal każdemu przedsiębiorca, miliarder i celebryta. Jest współzałożycielem lub założycielem wielu znanych firm, a do najpopularniejszych należą m.in.:

  • Tesla
  • czy SpaceX.

Kojarzony jest także z bardzo dużej aktywności w mediach społecznościowych, a obecnie głośno jest o nim przede wszystkim z powodu zakupu Twittera oraz kontrowersji z tym związanych.

Twitter to popularne, opiniotwórcze medium społecznościowe, w którym użytkownicy porozumiewają się za pomocą tzw. tweetów, czyli krótkich wiadomości tekstowych, czasami opatrzonych grafiką lub innym załącznikiem. Jego właścicielem po głośnej transakcji został właśnie Elon Musk i zaczął on wprowadzać wcześniej obiecane zmiany. Okazuje się jednak, że wyobrażenie miliardera na temat serwisu mało komu przypadło do gustu.

Twitter traci na wartości

Elon Musk po długich bataliach prawnych dopiął swego i kupił Twittera za 44 miliardy dolarów. Miliarder obiecywał wszystkim zainteresowanym przysłowiowe gruszki na wierzbie, jednak ostatecznie wprowadzane przez niego zmiany nie spodobały się ani użytkownikom, ani inwestorom czy reklamodawcom. Najnowsza, ujawniona przez media notatka Muska sugeruje nawet, że obecnie Twitter jest wart mniej niż połowę tego, co zapłacił przedsiębiorca.

Musk zasugerował w e-mailu skierowanym do pracowników firmy, że firma jest obecnie wyceniana na mniej niż 20 miliardów dolarów. Ostrzegł w nim też pracowników, że „masowe zwolnienia i cięcia kosztów, są konieczne, aby uniknąć bankructwa i pozostać w ciągłości operacyjnej”.

Kontrowersyjne zmiany dla niepłacących użytkowników

Widocznie to, co dzieje się z Twitterem nie daje Elonowi Muskowi wystarczająco powodów, by zastanowić się nad tym, czy kierunek, w którym prowadzą zmiany, jest prawidłowy. Zapowiedział on bowiem kolejną, kontrowersyjną zmianę. Już wkrótce konta, które nie są zweryfikowane za pomocą płatnej subskrypcji Twitter Blue, nie będą wyświetlały się w zakładce „Dla Ciebie”.

Oznacza to, że ktoś, kto chce, aby jego interesujące wpisy dotarły do większej ilości odbiorców, będzie musiał opłacać Twitter Blue. Jest to uderzenie w fundamentalną zasadę działania Twittera jako medium polecającego ciekawe treści związane z zainteresowaniami użytkownika. Decyzja już wywołała falę krytyki, jednak miliarder zdaje się nią zupełnie nie przejmować.

Powodem, który podaje Musk do oficjalnej informacji jest jak zwykle chęć ograniczenia działalności botów na platformie. Odpowiadając krytykom, daje im do zrozumienia, że 7 dolarów to żadne pieniądze i dla nikogo nie powinien być to problem. Sytuacja ta jednak prawdopodobnie sprawi, że aby uzyskać większe zasięgi, będziemy zmuszeni płacić, co zniechęci użytkowników do Twittera.

Zobacz również:

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Elon Musk kieruje Twittera ku upadkowi. Problemy firmy i kontrowersyjne zmiany na platformie nie podobają się internautom - GRA.PL

Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto