Europejskie Forum Gospodarcze - jutro zaczyna się dziś

Materiał informacyjny Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2022
Jutro zaczyna się dziś – o roli innowacji w biznesie, między innymi na przykładzie firm w Łódzkiem, będą dyskutować goście jubileuszowej edycji Europejskiego Forum Gospodarczego, które odbędzie się w połowie grudnia w Łodzi. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele biznesu, administracji, także rządowej, nauki i kultury, którzy spotykają się, aby wymienić doświadczenia i nawiązać nowe kontakty. Dołącz do nich!

Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2022, czyli największe święto przedsiębiorczości w regionie i jedno z ważniejszych w Polsce, odbędzie się już po raz 15. Hasłem zbliżającej się edycji jest „Biznes w erze innowacji”. EFG od lat wspiera nowatorskie rozwiązania i koncepcje, honorując swoimi wyróżnieniami firmy, które je z powodzeniem stosują, zmieniając oblicze gospodarki. Ale to nie nagrody są najważniejsze podczas tego trzydniowego wydarzenia. Forum, zgodnie z nazwą, to przede wszystkim platforma spotkań, wymiany wiedzy o biznesie, łącząca ludzi, pomysły i firmy dla wspólnej przyszłości. To tu ludzie z inicjatywą mogą znaleźć partnerów i inwestorów, to tu przedsiębiorcy szukają inspiracji.

Innowacja to podstawa

Forum, którego gospodarzem jest samorząd województwa łódzkiego, odbędzie się od 14 do 16 grudnia w hotelu Vienna House Andel's Łódź. Trzydniowy program obejmuje szereg wykładów i dyskusji panelowych z udziałem ekspertów z całego świata, w tym członków grupy politycznej Europejskiego Komitetu Regionów - Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, w której skład wchodzi ponad 60 eurodeputowanych z 15 krajów Unii Europejskiej. Będzie okazja dowiedzieć się więcej o innowacyjności i konkurencyjności firm z sektora MŚP, podyskutować o możliwościach wejścia na rynki zagraniczne, pozyskać informacje na temat nowych rynków zbytu. Nie zabraknie tematów wykorzystania i rozwoju nowych technologii oraz nowoczesnych modeli zarządzania firmą. Forum to także niepowtarzalna okazja do spotkania z ludźmi nauki, która jest katalizatorem zmian w biznesie, bo to wiedza odgrywa kluczową rolę w rozwoju gospodarki opartej na innowacjach. Jednym z wątków, które zostaną poruszone podczas dyskusji będzie rozwój technologii cyfrowych i ich wykorzystania w kontekście wyzwań, przed którymi stoi świat m.in. kryzysu gospodarczego i energetycznego spowodowanego napaścią Rosji na Ukrainę.

Właściwe miejsce, właściwy czas

W tym roku EFG odbywać się będzie w formie hybrydowej – tradycyjne, stacjonarne obrady zostaną połączone z transmisją online. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a udział w nim jest bezpłatny. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest pod adresem: www.forum.lodzkie.pl.

Partnerem głównym Forum jest Regionalny Fundusz Rozwoju Województwa Łódzkiego.

Jak mówią szefowie największych firm na świecie: żeby odnieść sukces, trzeba być ze swoim pomysłem we właściwym miejscu o właściwym czasie. W tym roku ten czas i to miejsce to Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2022.

https://forum.lodzkie.pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Europejskie Forum Gospodarcze - jutro zaczyna się dziś - Dziennik Łódzki

Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie