Fani Górali głośno wspierali swój zespół na meczu Podbeskidzie - Resovia ZDJĘCIA KIBICÓW. Na stadionie prawie 3.000 fanów

Tomasz Kuczyński
26.09.2021 r. Kibice na meczu Podbeskidzie - Resovia 2:0.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
26.09.2021 r. Kibice na meczu Podbeskidzie - Resovia 2:0. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE JAK
W meczu 10. kolejki Fortuna 1. Ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmowało Resovię Rzeszów. Mimo telewizyjnej transmisji wielu fanów Górali przyszło wspierać swój zespół z trybun. Mecz oglądało 2963 kibiców w tym 145 w sektorze gości. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Podbeskidzie - Resovia.

Podbeskidzie wróciło na swój stadion po bardzo cennej wygranej w Łodzi z ŁKS-em 2:1. Poprzednio u siebie bielszczanie przegrali z Koroną Kielce 2:3, a kibice wierzyli, że tym razem 3 punkty zostaną przy Rychlińskiego.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Podbeskidzie - Resovia, 26.09.2021 r.

Mecz rozgrywany był przy pięknej pogodzie. Piłkarze tradycyjnie weszli na boisko przy dźwiękach tematu muzycznego z filmu „Janosik”.

Działacze Podbeskidzie przed pierwszym gwizdkiem obdarowali pamiątkowymi koszulkami piłkarzy Resovii, którzy grali w bielskich barwach: Bartosza Jarocha, Aleksandra Komora i Damiana Hilbrychta.

Gdy zaczęła się gra kibice głośno krzyknęli: „Tylko zwycięstwo!” i już w 2. minucie fetowali gola. Komor popełnił błąd, a Joan Roman Goku trafił do siatki zza pola karnego. Po tej bramce fani Górali dopingowali jeszcze głośniej!

W 31. minucie Kamil Biliński zobaczył czerwoną kartkę. Kibice skwitowali tę decyzję sędziego gwizdami i „pozdrowieniami” dla PZPN. Potem wrócili do dopingu dla gospodarzy grających w dziesiątkę. "Podbeskidzie, Podbeskidzie!" - niosło się po stadionie.

Na początku drugiej połowy fani fetowali drugą bramkę. Giorgi Merebaszwili popisał się solową akcją i pięknym strzałem z dystansu.

Podbeskidzie – Resovia 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Joan Roman (2), 2:0 Giorgi Merebaszwili (48)

Podbeskidzie: Martin Polacek - Konrad Gutowski, Daniel Mikołajewski, Julio Rodriguez, Maciej Kowalski-Haberek, Kacper Gach (87. Ezequiel Bonifacio) - Joan Roman (46. Mateusz Wypych), Michał Janota (46. Jakub Bieroński), Dominik Frelek (90. Dawid Polkowski), Giorgi Merebaszwili (74. Kacper Wełniak) - Kamil Biliński.

Resovia: Branislav Pindroch - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor (46. Karol Twardowski), Oliver Podhorin, Dawid Kubowicz, Radosław Adamski - Daniel Pietraszkiewicz (46. Bartłomiej Eizenchart), Marek Mróz (46. Jakub Wróbel), Damian Hilbrycht, 98. Kamil Antonik (59. Bojan Gvozdenović) - Sebastian Strózik (62. Michał Rostkowski).

Żółte kartki: Merebaszwili - Mróz, Hilbrycht

Czerwona kartka: Kamil Biliński (31' Podbeskidzie)

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)