Futsal: Rekord Bielsko-Biała awansował do najlepszej czwórki Pucharu Polski

MAM
Po emocjonującym spotkaniu Rekord Bielsko-Biała utrzymał zaliczkę z pierwszego ćwierćfinału i kosztem Red Devils Chojnice awansował do pierwszego w historii polskiego futsalu turnieju Final Four Pucharu Polski.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym bielszczanie pokonali Czerwone Diabły z Chojnic 4:2. Rewanż na własnym parkiecie wydawał się więc formalnością, ale goście byli o krok od sprawienia niespodzianki. Pierwsza połowa nie zapowiadała wielkich emocji. Rekord po uderzeniach Pawła Machury i Piotra Bubca prowadził już 2:0, ale chojniczanie nie mieli zamiaru rezygnować z walki o najlepszą czwórkę Pucharu Polski. Już w pierwszej połowie Red Devils wycofali bramkarza i na jego miejsce wprowadzili piątego zawodnika. Ryzykowny manewr powiódł się i w 29. minucie gry po trzech bramkach Mariusza Kaźmierczaka na prowadzenie 3:2 wyszli goście, których od odrobienia strat dzielił już tylko jednen gol. Cztery minuty później bielszczanie odpowiedzieli trafieniem Jacka Włocha, ale pod koniec meczu zespół z Chojnic ponownie wyszedł na prowadzenie dzięki bramce z rzutu karnego Artura Chrzonowskiego. Na minutę przed końcem wynik spotkania ustalił Tomasz Dura, a bielski zespół chwilę później mógł cieszyć się z historycznego awansu do Final Four Pucharu Polski, który odbędzie się w dniach 21-22 maja w Krakowie. – Naszym celem będzie na pewno awans do ścisłego finału, a tam będzie już wszystko możliwe – uśmiechał się kapitan bielszczan Piotr Szymura. Co ciekawe pomysłodawcą turnieju Final Four Pucharu Polski jest prezes Rekordu – Janusz Szymura. – Od kilka lat zgłaszałem ten pomysł, bo myślę, że turniej czterech najlepszych drużyn jest ciekawą formułą. Jestem przekonany, że Final Four będzie prawdziwym świętem futsalu w Polsce – mówił prezes Szymura.

Wyniki spotkań ćwierćfinałowych:
Rekord Bielsko-Biała – Red Devils Chojnice 4:4, pierwszy mecz 4:2 – awans Rekord
Kupczyk Darkomp Kraków – AZS UG Gdańsk 8:2, pierwszy mecz 6:3 – awans Kupczyk
Marwit Toruń - Wisła-Krakbet Kraków 1:5, pierwszy mecz 0:6 – awans Wisła
TPH Polkowice - Gatta Active Team Zduńska Wola 7:3, pierwszy mecz 0:5 – awans Gatta